Groźna bakteria w szpitalu! Zmarł pierwszy pacjent w Ciechocinku! Są kolejne zakażenia

i

Autor: Zdjęcie poglądowe Groźna bakteria w szpitalu! Zmarł pierwszy pacjent w Ciechocinku! Są kolejne zakażenia

Ciechocinek. Bakteria New Delhi w szpitalu tymczasowym! Zmarła pierwsza pacjentka

2021-04-08 16:05

Złe wieści z Ciechocinka. W tamtejszym szpitalu tymczasowym zmarł pacjent zakażony bakterią New Delhi. Badania potwierdziły jej obecność u trójki pacjentów z COVID-19. W związku z tym czasowo wstrzymano przyjęcia do placówki. Możliwe, że pozostała dwójka pacjentów zostanie przetransportowana do innych szpitali. Jak groźna jest bakteria New Delhi jest groźna? Czytaj na se.pl.

Ciechocinek. Nie żyje pacjent zakażony bakterią New Delhi

Jak informuje Polska Agencja Prasowa w szpitalu tymczasowym w Ciechocinku zmarła pacjentka zakażona bakterią New Delhi. Prócz niej bakterię wykryto u dwóch kolejnych osób, które są nosicielami, ale nie mają objawów zakażenia. - Pacjenci musieli się nią zakazić przed przyjęciem do szpitala w Ciechocinku. Na to wskazało dochodzenie epidemiologiczne. Niestety starsza kobieta, o której informowaliśmy dwa dni temu, jako o pierwszym przypadku zakażenia tą bakterią, zmarła. Główną przyczyną zgonu był jednak ciężki przebieg COVID-19 - przekazał w rozmowie z PAP rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.

Czytaj także: Rolnik z Raciborza znalazł ludzkie szczątki na polu. Były tam kości małej dziewczynki

W wyniku wykrycia zakażenia wśród pacjentów szpital tymczasowy w Ciechocinku wstrzymał przyjęcia chorych. Sprawą zajął się Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej, który przeprowadził postępowanie epidemiologiczne. Pozostała dwójka pacjentów czeka na szczegółowe wyniki. - Część następnych testów dała wynik niejednoznaczny, dlatego musimy do soboty poczekać na szczegółowe analizy próbek. Wówczas chcielibyśmy wznowić przyjęcia chorych do szpitala tymczasowego - dodał Mól. Nie wiadomo, czy pacjenci z New Delhi zostaną przeniesieni do innych placówek.

New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae – pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych. Odpowiada za groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, opon mózgowo-rdzeniowych i wielu innych chorób. Zapalenia nią wywołane mogą prowadzić do sepsy. Jest oporna na działanie większości antybiotyków.

Zobacz również: Pszczyna. Matka trzymała swoje dziecko za rączkę. Od lat leżeli tak razem w grobie [ZDJĘCIA]

Na terenie targów poznańskich powstał szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19
Sonda
Koronawirus. Czy dzieci powinny już wrócić do nauki stacjonarnej w szkołach?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki