Comarch Cracovia - KH Energa Toruń 4:2, zdjęcia z 3. meczu fazy play-off

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Comarch Cracovia - KH Energa Toruń 4:2, zdjęcia z 3. meczu fazy play-off

KH Energa Toruń posypał się jak domek z kart! Comarch Cracovia na prowadzeniu [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-02-27 21:14

Comrach Cracovia podejmowała u siebie KH Energa Toruń w 3. meczu 1. rundy fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. Po pierwszych dwóch spotkaniach w grodzie Kopernika mieliśmy remis 1:1. Gospodarze wykorzystali atut własnego lodowiska, wygrali 4:2 i objęli prowadzenie w tej rywalizacji. Relacja i zdjęcia na se.pl/torun poniżej.

Comarch Cracovia - KH Energa Toruń, relacja z meczu nr 3

Torunianie jechali do Krakowa z jedną porażką przed własną publicznością. Tym samym wiedzieli już, że stracili przewagę własnego lodowiska. Wierzyli jednak, że w grodzie Kraka również uda się zainkasować przynajmniej jedno zwycięstwo. Z wiarą w sukces rozpoczęli trzecie spotkanie i już w pierwszej minucie objęli prowadzenie! Asystę Orłowa wykorzystał Nowożyłow. Toruńscy kibice liczyli na mentalny strzał dla "Stalowych Pierników", ale szybko zdobyta przez gości bramka tylko rozsierdziła Comarch Cracovię. Jeszcze w pierwszej tercji swoje trafienia zanotowali Oksanen oraz Csamangó i to ekipa ze stolicy województwa małopolskiego zjeżdżała na przerwę z prowadzeniem 2:1.

Później było tylko gorzej dla podopiecznych Juryja Czucha, a Cracovia nie miała litości. Oksanen znów trafił, a poprawił Erik Němec. Przed ostatnią tercją sytuacja torunian wyglądała bardzo źle. Goście do końca ambitnie walczyli o zmianę wyniku. W 56. minucie wykorzystali przewagę. Do siatki trafił Kamil Kalinowski. Nie popsuło to nastrojów w zespole Rudolf Roháčka. To właśnie wzmocniona przed fazą play-off drużyna z Krakowa prowadzi w tej chwili 2:1 i jest bliżej awansu do półfinału Polskiej Hokej Ligi. Kolejne starcie już w niedzielę (28.02.2021) w stolicy Małopolski.

Comarch Cracovia – KH Energa Toruń 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

0:1 - Pawieł Nowożyłow - Jegor Orłow (0:37),

1:1 - Emil Oksanen - Erik Němec, Taavi Tiala (4:33),

2:1 - Štěpán Csamangó - Sebastian Brynkus (15:19).

3:1 - Emil Oksanen - Erik Němec (25:15),

4:1 - Erik Němec - Taavi Tiala, Dmitrij Kostromitin (32:46),

4:2 - Kamil Kalinowski - Artiom Smirnow, Dienis Sierguszkin (55:43, 5/4).