Czy to już KONIEC ZIMY? Meteorolodzy przewidują ocieplenie! [PROGNOZA POGODY]

2020-01-15 7:16 KM
Czy to już koniec zimy? Meteorolodzy przewidują ocieplenie! Oto najnowsza prognoza pogody
Autor: CC Pexels.com / @abedesigner Czy to już koniec zimy? Meteorolodzy przewidują ocieplenie! Oto najnowsza prognoza pogody

Najnowsza prognoza pogody ucieszy wszystkich tych, którzy tęsknią za wiosną. Toruń i okolice zanotują solidne ocieplenie i to nie jedyna dobra wiadomość na środę (15 stycznia). My spojrzymy też nieco dalej i sprawdzimy, czy to już definitywny koniec zimy! Zobaczcie szczegóły poniżej.

W środę (15 stycznia) w Toruniu i okolicach powieje wiosną. Złośliwi powiedzą, że i tak prawdziwej zimy w ostatnich tygodniach nie uświadczyliśmy. Cóż - zadowoleni będą jedynie ci, którzy wolą jak jest cieplej. Oto prognoza pogody dla grodu Kopernika od lokalnego meteorologa.

- W środę nadal będziemy pomiędzy wyżem atmosferycznym znad południowo wschodniej Europy, a potężnym niżem znad północno zachodniej i północnej części naszego kontynentu. Napływać będzie ciepła masa powietrza, która po południu ogrzeje się do 8-9 stopni, a umiarkowany najczęściej południowy wiatr nieco obniży temperaturę odczuwalną - odczujemy łagodny chłód/komfort termiczny. W dzień ciśnienie atmosferyczne będzie wolno spadać, a warunki biometeorologiczne będą obojętne. Chmury będą się przeplatać ze słońcem - przekazuje Rafał Maszewski, właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl.

Cieszy obojętny biomet. Wygląda na to, że pogoda będzie łaskawa i nie wpłynie negatywnie na nasze samopoczucie.

Prognoza pogody 15.01. Nawet 13 stopni!

- W środę w całej Polsce będzie sucho i słońce będzie się przeplatać z chmurami. Na zachodzie temperatura wzrośnie do ponad 13 stopni, a na wschodzie do 7 stopni Wiatr będzie umiarkowany, czasami zwłaszcza na południu dość silny - informuje meteorolog z Torunia.

Zimy brak. Czy to oznacza, że w najbliższych tygodniach nie przydadzą się ciepłe płaszcze?

Prognozy długoterminowe dla Torunia są nieubłagane - w styczniu szanse na minusowe temperatury w ciągu dnia są niewielkie. Śnieg może spaść jedynie pod koniec pierwszego miesiąca 2020 roku.

Aktualizacje w prognozach pogody znajdziecie zawsze na ESKA INFO Toruń.