Silny deszcz i burze? Niekorzystne prognozy [Pogoda Toruń 7.06.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Silny deszcz i burze? Niekorzystne prognozy [Pogoda Toruń 9.06.2022]

Deszcz i brak słońca. Czy burza dotrze do Torunia? Ekspert przekazuje najnowsze prognozy [Pogoda Toruń 10.06.2022]

2022-06-10 11:30

Pogoda Toruń 10.06.2022. Prognoza dla Torunia na piątek nie wygląda zbyt optymistycznie. Synoptycy przewidują duże zachmurzenie i opady deszczu. Przez Polskę przechodzą także groźne burze. Czy dotrą do Torunia? - W piątek chmury często będą zakrywać słońce i rano oraz wczesnym przedpołudniem popada deszcz (okresami silniejszy) - po południu czasami zaświeci słońce - przekazuje Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl.

Pogoda Toruń. Aktualizacja 10.06.2022

- W piątek chmury często będą zakrywać słońce i rano oraz wczesnym przedpołudniem popada deszcz (okresami silniejszy) - po południu czasami zaświeci słońce. Po południu temperatura powietrza wzrośnie do około 22 st. (w ciągu dnia komfort termiczny / dość ciepło). Północno zachodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, a ciśnienie atmosferyczne czasami będzie rosnąć - informuje Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl. Więcej w materiale: Paskudny piątkowy poranek w Toruniu. Czy jest szansa na przełom w pogodzie?

Wcześniej pisaliśmy:

- W czwartek chmury będą dominować na niebie, chociaż przebłyski słońca też są możliwe - w ciągu dnia okresami popada deszcz i możliwa jest również burza. Okresami opady mogą być intensywne - przekazuje Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl. Więcej na temat prognozy dla całego kraju przeczytacie w tym materiale.

Pogoda Toruń 9.06.2022. We wtorkowy poranek za oknami w województwie kujawsko-pomorskim dominuje przyjemny klimat, ale meteorolodzy alarmują - w najbliższych godzinach warunki atmosferyczne mogą nam dać w kość. - Po południu i wieczorem wzrośnie prawdopodobieństwo przelotnego silniejszego deszczu i może zagrzmieć. W ciągu dnia zza chmur dość często wyglądać będzie słońce. Zachmurzenie umiarkowane, tylko okresami wzrośnie do dużego. Po południu temperatura powietrza wzrośnie do około 24; 25 stopni. Będzie ciepło lub bardzo ciepło - pisze Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Dyrektor sportowy Apatora skomentował wygraną z Włókniarzem. Padła ważna deklaracja

Pogoda Toruń 9.06.2022. Ostrzeżenie IMGW 

W godzinach 13:00 - 23:00 obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia (żółty alert) IMGW przed burzami z gradem. Synoptycy Instytutu oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80%. Zalecamy szczególną ostrożność.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW dla Torunia i okolic.

- Najczęściej północno zachodni wiatr będzie słaby, a ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne - dodaje Rafał Maszewski w prognozie na wtorek dla Torunia i okolic. Ceniony ekspert dodaje, że w nocy z wtorku na środę zaobserwujemy przewagę chmur i sporadycznie możliwy jest przelotny deszcz - będzie komfortowo termicznie, ok. 14 stopni. 

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE