Dramat na budowie. Prąd poraził robotnika! Nie miał żadnych szans

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Dramat na budowie. Prąd poraził robotnika! Nie miał żadnych szans

Śmierć w pracy

Dramat na budowie. Prąd poraził robotnika! Nie miał żadnych szans

2023-09-05 18:51

Śmiertelny wypadek pracownika miał miejsce na budowie w w miejscowości Jaszczółtowo (powiat inowrocławski). Mężczyzna został porażony prądem elektrycznym. Nie miał żadnych szans na przeżycie.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy podsumował wydarzenia z sierpnia 2023 roku. Niestety, w tym miesiącu mieliśmy aż cztery wypadki śmiertelne podczas pracy. Jeden z nich zdarzył się 28 sierpnia w powiecie inowrocławskim. Pracownik podkopywał rozdzielnicę elektryczną budowlaną 400V. Podczas wykonywania czynności, poraził się prądem elektrycznym. Poszkodowany nie miał żadnych szans na przeżycie. Wszystkie okoliczności tragedii są wyjaśnianie, o sprawie wie rzecz jasna Państwowa Inspekcja Pracy.

Wypadek na budowie w Toruniu

Lokalny portal "Oto Toruń" podaje, że 3 sierpnia w Toruniu również miał miejsce poważny wypadek na budowie. Pracownik firmy budowlanej z siedzibą w Pigży spadł z rusztowania. Wysokość wynosiła cztery metry. W tym przypadku poszkodowany przeżył, ale złamał żebra i doznał odmy płuc. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy udzielili mu pomocy. Mężczyźnie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Test. Egzaminy na uprawnienia budowlane 2018 - bhp na budowie

Pytanie 1 z 10
Kto ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy?