tory

i

Autor: Shutterstock Koszmar na torach pod Chełmżą. Sylwester nie żyje, Mateusz ma traumę do końca życia

Straszne!

Koszmar na torach pod Chełmżą. Sylwester nie żyje, Mateusz ma traumę do końca życia

2023-08-30 13:56

Ten wypadek pod Chełmżą wstrząsnął nie tylko lokalną społecznością. 29-latek zginął pod kołami pociągu. 31-letni maszynista Mateusz S. nie miał szans na reakcję. Ten drugi ma traumę do końca życia. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód.

O wypadku, do którego doszło na torach pod Chełmżą pisaliśmy już w tym miejscu. 29-letni Sylwester z powiatu toruńskiego zginął na miejscu. Pociąg prowadził 31-letni maszynista Mateusz S. Śledczy ustalili, że dawał sygnały, hamował, ale wszystko na nic. - Obecnie traktujemy go jak pieszego, a całe tragiczne zdarzenie jako wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym. W tym kierunku właśnie wszczęliśmy śledztwo - powiedziała "Nowościom" prokurator Izabela Oliver, szefowa Prokuratury Rejonowej. Toruń Wschód.

Straszny wypadek pod Chełmża. Czy można było uniknąć tragedii?

Śledczy chcą jeszcze ustalić, czy maszynista był trzeźwy. Na razie wszystko wskazuje na to, że zrobił wszystko, aby tragedii uniknąć. Pociąg zatrzymał się 150 metrów od miejsca wypadku, a Mateusz S. sam wezwał policję. Wszystko działo się po godzinie 22:30. Miejmy nadzieję, że 31-latek otrzyma odpowiednie wsparcie psychologiczne. Dla niego, podobniej jak dla rodziny i bliskich zmarłego, to są bardzo trudne chwile.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Syn Polaków zabił prezydenta USA i klątwa Kennedych. Niezapomniani