Dramatyczne chwile w Dobrzyniu nad Wisłą. Desperat uratowany W OSTATNIEJ CHWILI!

2020-09-01 12:08 KM
Policjanci uratowali desperata
Autor: Policja Kujawsko-Pomorska Dramatyczne chwile w Dobrzyniu nad Wisłą. Desperat uratowany W OSTATNIEJ CHWILI! / Zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze z posterunku policji w Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) pomogli mieszkańcowi w najbardziej kryzysowym momencie, gdy ten chciał targnąć się na życie. - Po rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzn odstąpił od swojego zamiaru - przekazuje z ulgą podkom. Małgorzata Małkińska z KPP w Lipnie.

W takich momentach nie ma ani chwili do stracenia. Doskonale wiedzieli o tym funkcjonariusze z województwa kujawsko-pomorskiego. Dyżurny lipnowskiej jednostki dostał dramatyczne zawiadomienie, dotyczące jednym z mieszkańców Dobrzynia nad Wisłą. Mężczyzna zamierzał popełnić samobójstwo. Tak wynikało z informacji przekazanej przez jego znajomego. Policjanci z dobrzyńskiego posterunku natychmiast udali się na miejsce. Nad Wisłą zastali zdesperowanego 23-latka, w okolicznościach zagrażających jego życiu.

- Mężczyzna był bardzo niespokojny i bliski realizacji swojego autodestrukcyjnego celu. Funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z desperatem, aby odwieść go od powziętej decyzji. Dzięki temu udało się uniknąć tragedii. Rozmowa pomogła, a mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów - informuje podkomisarz Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Na szczęście w tym przypadku pomoc przyszła na czas. Brawo również dla znajomego mężczyzny, który nie pozostał obojętny na ludzki dramat. Pamiętajmy, że depresja jest bardzo poważną chorobą i nie wolno nam jej bagatelizować. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy