Fatalne skutki przejażdżki quadem w gminie Obrowo. Pijany kierowca wysłał kobiety do szpitala

2020-09-01 11:49 KM
Radiowóz Policji z Torunia
Autor: KMP w Toruniu Fatalne skutki przejażdżki quadem w gminie Obrowo. Pijany kierowca wysłał kobiety do szpitala / Zdjęcie poglądowe

Poważny wypadek w gminie Obrowo koło Torunia. Do zdarzenia doprowadził 46 latek, który zabrał bliskich na przejażdżkę quadem. Gdy mężczyzna przyspieszył, trójka pasażerów spadła z pojazdu. - Dwie kobiety doznały poważnych urazów i trafiły do szpitala. Jak się okazało kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Do wypadku w gminie Obrowo doszło w minioną sobotę (29 sierpnia), około godziny 18:00. Policjanci z Torunia zostali wezwani do zdarzenia w ruchu drogowym do jakiego doszło w jednej z małych miejscowości na terenie wcześniej wspomnianej gminy. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że kierujący quadem, przewoził dwie pasażerki oraz 12-letniego chłopca. - Gdy mężczyzna przyspieszył, kobiety spadły z pojazdu. Niestety obie doznały bardzo poważnych urazów i trafiły do szpitala - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

- Na szczęście dziecko wyszło z tego zdarzenia cało. Policjanci poddali kierowcę badaniu stan trzeźwości. Jak się okazało 46-latek w chwili badania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie - przekazuje nam podinspektor Wioletta Dąbrowska.

Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. - Może mu za to grozić nawet do 4,5 roku więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Rodzinna tragedia w Białymstoku. Policja: To było rozszerzone samobójstwo