Dzień z darmową komunikacją miejską w Toruniu! Potrzebne będą dwa dokumenty!

2019-09-17 9:20 KM
Dzień z darmową komunikacją miejską w Toruniu! Dobre wieści dla właścicieli samochodów
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Dzień z darmową komunikacją miejską w Toruniu! Dobre wieści dla właścicieli samochodów

Dobre wieści dla tych, którzy 22 września będą chcieli skorzystać z komunikacji miejskiej w Toruniu. Jak co roku MZK włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu".

Drzwi otwarte w toruńskiej zajezdni

- Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu,  w sobotę 21 września 2019 r. zapraszamy do zajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 na „drzwi otwarte”. Rodzinny festyn w zajezdni tramwajowej rozpocznie się o godz. 11.00. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych - informuje Paweł Trawiński, kierownik działu marketingu MZK w Toruniu.

W programie m.in. prelekcje nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazy ratownictwa medycznego i testy miejskich rowerów elektrycznych. Nie zabraknie również stoiska informacyjnego o realizowanych przez MZK projektach dofinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Każdy będzie mógł też sprawdzić swoje siły na cykloergometrach wioślarskich i podczas zajęć fitness.

Ponadto dla najmłodszych uczestników zaplanowano zabawy z animatorem, malowanie buziek oraz konkursy z nagrodami. Magii piknikowi dodadzą pokazy iluzjonisty. Chętni będą mogli zwiedzić Izbę Pamięci komunikacji miejskiej, zaplecze techniczne zajezdni i za darmo przejechać się tramwajem turystycznym. W tym czasie policjanci będą znakowali rowery.

Organizatorzy zapraszają też na pieszą wyprawę po przedmieściach Torunia oraz na spacer z przewodnikiem po nieznanych atrakcjach Bydgoskiego Przedmieścia.

O godzinie 17.00 z Rynku Nowomiejskiego wystartuje Rowerowa Masa Krytyczna.

Darmowa komunikacja miejska w Toruniu - potrzebne są dwa dokumenty

- Warto pamiętać, że następnego dnia, w niedzielę 22 września, warto zrezygnować z jazdy samochodem. Tego dnia tradycyjnie każdy, kto będzie miał przy sobie ważny dowód rejestracyjny swojego pojazdu (oraz dowód osobisty), będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przejazdów miejskimi środkami komunikacji publicznej - tłumaczy Paweł Trawiński.