Elana Toruń ogłasza poważne zmiany. Odchodzą m.in. Jacek Bednarz i Filip Kozłowski

2020-07-31 14:39 Konrad Marzec
Elana Toruń podczas meczu z Resovią Rzeszów
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Elana Toruń ogłasza poważne zmiany. Odchodzą m.in. Jacek Bednarz i Filip Kozłowski

Elana Toruń spadła na czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce, co rzecz jasna niesie za sobą wir zmian. Jasnym było, że nie uda się utrzymać w drużynie czołowych zawodników. Spełnia się również życzenie znacznej części fanów "Żółto-Niebieskich". Z klubu odchodzi nielubiany przez nich prezes Jacek Bednarz. Jego krótka kadencja nie zostanie pozytywnie zapamiętana przez samego zainteresowanego.

Elana Toruń spadła do 3. Ligi. To najgorsza informacja dla kibiców z grodu Kopernika, którzy mocno wierzyli w powodzenie drużyny najpierw prowadzonej przez Ariela Jakubowskiego, później przez Bogusława Pietrzaka, aż wreszcie przez Dariusza Grzegrzółkę. Niestety dla "Żółto-Niebieskich" sezon 2019/20 to było pasmo nieszczęść. Prezesura Jacka Bednarza miała zapewnić klubowi krok naprzód, a tymczasem zostanie zapamiętana jako spektakularna klęska. Przypomnijmy - stanowisko objął 1 marca. Nie przetrwał nawet pięciu miesięcy jako prezes TKP Elana S.A. i Młodzieżowej Akademii Footballu,

- Panu Jackowi Bednarzowi dziękujemy za zaangażowanie podczas ostatnich 5 miesięcy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej - napisał klub w oficjalnym komunikacie.

Kluczowi piłkarze odchodzą z Elany Toruń. Zostają dwa ważne ogniwa

Filip Kozłowski, Kordian Górka, Jan Andrzejewski, Michał Bierzało, Dominik Kościelniak, Bartosz Machaj, Mateusz Stryjewski i Paweł Sokół - tych zawodników na pewno nie zobaczymy w sezonie 2020/21 w barwach Elany Toruń. Zwłaszcza ten pierwszy wypromował się w barwach "Żółto-Niebieskich". W 88. meczach zdobył aż 36. bramek. Już teraz ma poważne oferty z wyższych klas rozgrywkowych. Mówi się m.in. o Widzewie Łódź i GKS-ie Katowice.

- Czułem od kibiców potężną wiarę w moją osobę. Chciałbym im za to wszystko podziękować. Niestety takie jest życie, że w pewnym momencie trzeba się rozstać, ale myślę, że dałem dużo radości kibicom, a oni się za to odwdzięczali. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego - powiedział Kozłowski w rozmowie z mediami klubowymi.

Drużyna ma być budowana wokół Mariusza Kryszaka i Krzysztofa Kołodzieja. Dwa ważne ogniwa Elany z sezonu 2019/20 zostają w drużynie. Doświadczeni pomocnicy mogą dostarczyć niezbędnej  jakości. Pytanie - kto oprócz nich będzie stanowił o sile torunian?

Z naszych informacji wynika, że klub chce poszukać wzmocnień wśród klubów, które ostatnio występowały w 3. lidze. Zawodników z wyższych lig skusić mogłyby jedynie konkretne warunki finansowe, a w czasach pandemii koronawirusa nie jest łatwo o potrzebne środki. Na pewno Dariusz Grzegrzółka, który pozostanie trenerem, będzie mógł skorzystać z młodzieżowców - Sebastiana Raka, Dawida Kuchnickiego i Szymona Pawłowskiego.

Pierwszy raz na ligowe boiska Elana wybiegnie najpewniej podczas 3. kolejki 3. Ligi, gr. 2. Rywalem wówczas będzie Kotwica Kołobrzeg.

Toruński przewodnik zaprasza do odwiedzenia Kościoła św. Jakuba

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.