Fatalna prognoza na weekend dla Torunia. Śnieg i deszcz ze śniegiem to nie wszystko

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Fatalna prognoza na weekend dla Torunia. Śnieg i deszcz ze śniegiem to nie wszystko

Zgroza!

Fatalna prognoza na weekend dla Torunia. Śnieg i deszcz ze śniegiem to nie wszystko

2022-12-02 7:49

Pogoda Toruń 2.12.2022. W piątek bardzo zimno, a w weekend dodatkowo śnieżnie i bardzo nieprzyjemnie. Prognoza na najbliższe kilkadziesiąt godzin nie zostawia złudzeń - trzeba się przygotować na brutalny początek meteorologicznej zimy. Szczegóły analizujemy poniżej.

Pogoda Toruń 2.12.2022. Prognoza na piątek

W piątek (2 grudnia 2022 r.) mieszkańcy Torunia będą marzyć o rozpaleniu w kominku i pozostaniu w domach. - Nadal będzie pochmurno, z możliwością niewielkich przejaśnień. Napływać będzie coraz zimniejsza masa powietrza, która po południu będzie miała temperaturę około -1; 0 stopni. Będzie zimno - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl, którego prognozy są bardzo cenione przez torunian.

- Wschodni wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na podwyższonym poziomie. Warunki biometeorologiczne pozostaną obojętne - dodaje klimatolog.

Prognoza na weekend dla Torunia. Śnieżyce i mrozy atakują

Czy w weekend (2-4 grudnia 2022 r.) spadnie śnieg w Toruniu i okolicach? W sobotę najpewniej sporadycznie, a w niedzielę będzie to raczej śnieg z deszczem lub sam deszcz. Rafał Maszewski spodziewa się opadów w ciągu dnia, ale nie o dużej intensywności. Pod koniec weekendu delikatnie się ociepli. 4 grudnia możemy liczyć na 2 stopnie Celsjusza na plusie. Ciśnienie spadnie do ok. 1016 hPa. Wiatr na ogół umiarkowany, delikatnie obniży temperaturę odczuwalną. Początek przyszłego tygodnia będzie bardzo zbliżony pogodowo do niedzieli, ale o szczegółach będziemy jeszcze informować w naszym serwisie.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki