Toruń. Tramwajami nie pojedziemy! Poważne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

i

Autor: MZK w Toruniu Toruń. Tramwajami nie pojedziemy! Poważne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Uwaga!

Toruń. Tramwajami nie pojedziemy! Poważne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

2022-12-01 14:02

Toruń: Rzeczniczka MZK Sylwia Derengowska informuje nas, że w związku z pracami przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Warneńczyka, Gogi i Kościuszki od najbliższej soboty (3 grudnia 2022 r.) do piątku (9 grudnia 2022 r.) inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Zmian jest sporo, więc koniecznie się z nimi zapoznajcie!

- Ruch tramwajów linii nr 2 i 4 zostanie wstrzymany w związku z pracami umożliwiającymi przełożenie ruchu tramwajowego na nowo wybudowany tor. W tym czasie za tramwaje tych linii będzie kursowała autobusowa komunikacja zstępcza. Autobusy oznaczone ZT 2 i ZT 4 odpowiednio za linie nr 2 i 4 zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych - wyjaśnia Sylwia Derengowska, rzeczniczka MZK w Toruniu w komunikacie, przesłanym mediom.

Toruń: Autobusy za tramwaje. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

  • Zastępcze autobusy kursować będą wg rozkładów tramwajów linii nr 2 i 4. Trasa tych linii obejmować będzie objazd ul. Uniwersytecką, Wały gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II.
  • Tramwaje linii nr 1, 5, 7 i 8 kursować będą bez zmian.

- Przywrócenie ruchu tramwajowego planowane jest od soboty 10 grudnia. Przepraszamy za utrudnienia. Także od soboty 10 grudnia br. planowane są zmiany w organizacji ruchu drogowego w tym rejonie. Powodem będzie rozpoczęcie prac po zachodniej stronie ul. Warneńczyka (od strony sądu) oraz części ul. Grudziądzkiej. Szczegółowe informacje i mapkę z tymczasową organizację ruchu opublikujemy w przyszłym tygodniu - zaznacza Sylwia Derengowska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE