Bulwar Filadelfijski zostanie zamknięty! Ogromne utrudnienia dla torunian

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie poglądowe Bulwar Filadelfijski zamknięty! Ogromne utrudnienia dla torunian

Nowa data

Toruń. Fatalne wieści dla mieszkańców. Remont Bulwaru z ogromnym opóźnieniem

2022-11-28 7:24

Toruń: Remont Bulwaru Filadelfijskiego wiąże się z ogromnymi utrudnieniami dla mieszkańców grodu Kopernika. Władze miasta nie mają dobrych wieści. Już dziś wiemy, że prace potrwają dłużej niż pierwotnie zakładano.

Od 4 października 2022 roku Bulwar Filadelfijski jest zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszych. Remont przyniósł ogromne korki m.in. na starówce. Kierowcy nie mogą się doczekać końca prac, ale to, co musimy przekazać w tym materiale z pewnością im się nie spodoba. - Podpisaliśmy aneks do umowy, który pozwoli wykonawcy zakończyć prace drogowe dopiero w październiku, a konkretnie do 17 października - powiedziała rzeczniczka Prezydenta Miasta Torunia Aleksandra Iżycka, cytowana przez portal "Nowości".

Toruń: Remont Bulwaru Filadelfijskiego z opóźnieniem. Trwają prace archeologiczne

Na wydłużeniu prac na Bulwarze z pewnością ucierpi sezon turystyczny. W tej chwili na miejscu trwają prace archeologiczne. Drogowcy odkryli pozostałości po średniowiecznym klasztorze. Kolejne decyzje będą podejmowane dopiero po zapoznaniu się z wynikami tychże badan. 

- Sytuacja na ulicach Starego Miasta, jaka miała miejsce podczas weekendu 11-13 listopada, to wprost dramat. Tłumy turystów na zakorkowanych i przepełnionych samochodami ulicach staromiejskich. Ciągły, niemal całodzienny, ponadkilometrowy korek wijący się bez przerwy wąskimi wąwozami ulic: Piekary, Rabiańską, św. Jana, Żeglarską, Łazienną, Kopernika - wyliczył Arkadiusz Skonieczny z Toruńskiego Serwisu Turystycznego, cytowany przez "Nowości".

Już dziś wiemy, że torunianie muszą się uzbroić w cierpliwość. Prace potrwają jeszcze co najmniej 11 miesięcy, a nie można wykluczyć kolejny przesunięć. O ewentualnych zmianach poinformujemy rzecz jasna w naszym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy popierasz budowę pawilonów na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE