Kocioł w centrum Torunia

Znamy datę zamknięcia Bulwaru Filadelfijskiego! Ogromne utrudnienia. "Jedno z większych wyzwań"

2022-10-03 7:56

Toruń: Miejski Zarząd Dróg podał datę zamknięcia dla ruchu Bulwaru Filadelfijskiego. Już dziś torunianie muszą być przygotowani na ogromne utrudnienia w centrum miasta. - Przed nami jedno z ważniejszych wyzwań remontowych - podkreśla Agnieszka Kobus-Pęńsko z toruńskiego MZD. Zobaczcie przydatną mapę na se.pl!

Mieszkańcy Torunia doskonale wiedzą, że remont Bulwaru Filadelfijskiego to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie obecnie są realizowane na terenie grodu Kopernika. Prace wchodzą w decydującą fazę, dlatego od wtorku (4 października 2022 r.) ulica zostanie zamknięta dla samochodów i pieszych. - Po zamknięciu ulicy przystąpimy do robót rozbiórkowych, które obejmą nawierzchnię jezdni po stronie północnej i istniejące ciągi piesze oraz elementy małej architektury (ławki i stojaki dla rowerów) - wylicza Marcin Rubach, kierownik projektu z ramienia firmy ONDE. W dalszej kolejności będzie budowana sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i deszczowej. Powstanie także wodociąg z przyłączami do budynków oraz do punktów zasilania barek. - Przebudowana zostanie sieć teletechniczna. Równolegle będzie budowane oświetlenie uliczne, które oświetli ulicę Bulwar Filadelfijski i promenadę wzdłuż Wisły - dodaje Rubach. Zobaczcie przydatną mapkę, którą zamieszczamy w poniższej galerii!

Toruń: Remont Bulwaru Filadelfijskiego, a zmiany na starówce

Zamknięcie Bulwaru Filadelfijskiego dla aut i pieszych oznacza spore zmiany w ruchu na starówce. Spacerowicze i kierowcy powinni się z nimi zapoznać z wyprzedzeniem, ponieważ w pierwszych dniach od zamknięcia Bulwaru z pewnością będzie tam panował spory chaos.

- Na ul. Żeglarskiej, od ul. Rabiańskiej do ul. Bankowej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, z kolei na ul. Łaziennej od ul. św. Jana do ulicy Bulwar Filadelfijski wprowadzimy ruch dwukierunkowy, bez możliwości wjazdu na Bulwar Filadelfijski - informuje Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia.

To nie koniec zmian. Na ulicy Ciasnej, od ul. Łaziennej do ul. Mostowej będzie obowiązywał ruchu dwukierunkowy wraz z zakazem zatrzymywania się. Zmiany obejmą także ulicę Mostową od ul. Ciasnej do ul. Bulwar Filadelfijski. Będzie tu obowiązywał ruch dwukierunkowy, bez możliwości wjazdu na Bulwar. Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ul. Łaziennej od ul. św. Jana do ul. Kopernika i na ul. Kopernika od ul. Łaziennej do ul. Piekary.

- Wyjazd z obszaru ścisłego centrum będzie odbywał się tylko ul. Kopernika, w kierunku al. św. Jana Pawła II. Z kolei ruch pieszy i rowerowy zostanie pokierowany przez Dolinę Marzeń od strony zachodniej oraz przez ul. św. Jakuba od strony wschodniej - dodaje Kowallek.

Dojazd do Hotelu Copernicus będzie możliwy tylko od strony ul. Popiełuszki, natomiast do Hotelu Bulwar dojedziemy tylko przez Ślimak Getyński od strony al. św. Jana Pawła II. Bulwar Filadelfijski będzie zamknięty do końca realizacji zadania - drogowcy nie podali potencjalnego terminu.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki