Festiwal Drwęcy zaprasza do Kaszczorka! Poczuj klimat ulubionych bajek z dzieciństwa

2021-06-22 10:44
Festiwal Drwęcy zaprasza mieszkańców Torunia! Poczuj klimat ulubionych bajek z dzieciństwa
Autor: Festiwal Drwęcy / Facebook Festiwal Drwęcy zaprasza mieszkańców Torunia! Poczuj klimat ulubionych bajek z dzieciństwa

W najbliższą sobotę (26.06.2021) o godzinie 11:00 rozpocznie się Festiwal Drwęcy, na który organizatorzy zapraszają do toruńskiego Kaszczorka. W 2021 roku impreza odbędzie się pod znakiem ulubionych bajek z dzieciństwa. Co w programie? Szczegóły na se.pl/torun poniżej.

Festiwal Drwęcy zaprasza mieszkańców Torunia! Poczuj klimat ulubionych bajek z dzieciństwa

O Festiwalu Drwęcy opowiedział dziennikarce Radia ESKA Toruń Rafał Kmieć z Fundacji Melodia Serc. W najbliższą sobotę (26.06.2021) na uczestników czeka moc atrakcji, w tym m.in. trening z magnesami neodymowymi, spływ na byle czym oraz darmowa grochówka. To tylko kilka propozycji tego, co czeka nas podczas kolejnej odsłony Festiwalu Drwęcy. W 2021 roku pojawił się motyw główny. Impreza dla młodszych i starszych odbędzie się pod znakiem ulubionych bajek z dzieciństwa. Każdy z nas spędzał przy nich godziny! Teraz możecie poczuć ten klimat w toruńskim Kaszczorku.

Czytaj też: Nocny rozbój przy fontannie Cosmopolis. Strażnicy z Torunia ruszyli w pościg

- Zaplanowaliśmy malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków. Będzie też nowość - trening klubu Magnes Neodymowy. Są to ludzie, którzy zajmują się sportem, który polega na rzucaniu magnesem do celu i przy okazji tego znajdują różne ciekawe rzeczy. Trening odbędzie się nad brzegiem Drwęcy, więc jeżeli coś metalowego byłoby w tej rzece, to zostanie wyjęte. Czasami zdarzają się różne cuda. Dodatkowo pokaz terapii ruchem Fitness I AM STUDIO. Będzie także Oskar Tuszyński i pokaz motocrossu oraz warsztaty z Muzeum PRL-u, podczas których dowiemy się jak kiedyś robiono pranie i myto się w bali. Nie zabraknie malowania flagi Festiwalu Drwęcy, warsztatu wykonywania sztukaterii z gipsu, wykonywanie ozdób z żywicy, warsztaty szkutnictwa oraz karaoke - powiedział Radiu ESKA Toruń organizator imprezy, Rafał Kmieć.

Uczestnicy poprzednich edycji Festiwalu Drwęcy pokochali m.in. Spływ na byle czym. Na tę część można zgłaszać się jeszcze w dniu imprezy do godziny 10:00. Na czym polega ta atrakcja? Chętni muszą sami zbudować łódź, która przepłynie dystans od punktu postojowego Białe Góry do punktu Wygoda. - Pływający pojazd ma utrzymać się na powierzchni około 40 minut. Im bardziej nietypowa maszyna - tym lepiej. W poprzednich edycjach Drwęcą płynął czołg, statek piratów czy samolot. Dla najlepszych i najbardziej kreatywnych żeglarzy czeka nagroda - 500 złotych za I miejsce - czytamy na portalu Radia ESKA Toruń.

Impreza jest organizowana przez Fundację Melodia Serc, Stowarzyszenie Ekodom oraz mieszkańców Kaszczorka. Początek o godzinie 11:00. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wakacje dla najuboższych dzieci oraz na realizację celów statutowych fundacji. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na profilu Festiwalu Drwęcy na Facebooku. Zachęcamy do wzięcia udziału!

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE