GROZA na drodze w Toruniu. Dwa samochody wypadły z jezdni! [ZDJĘCIA]

2020-08-04 12:19 KM

We wtorek (4 sierpnia) na Szosie Chełmińskiej w Toruniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W tym samym czasie z jezdni wypadły dwa samochody. - Na szczęście nic nikomu się nie stało. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i ostrożną jazdę - przekazuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

We wtorek (4 sierpnia) krótko przed godz. 7:00 na Szosie Chełmińskiej w Toruniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z ustaleń miejscowych policjantów wynika, że kierujący osobową Mazdą 49-latek na wysokości skrętu w ul. Bartniczą stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi w lewą stronę. Jadący za nim Citroen gwałtownie hamował i wypadł na prawą stronę pobocza. Tym drugim autem kierował 23-latek. Kierujący byli trzeźwi. - Pomimo znacznych uszkodzeń aut nikomu nic się nie stało - informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

- Uczestnicy zdarzenia zostali ukarani mandatami za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Warunki atmosferyczne panujące w ostatnim czasie sprawiły, że wielu kierowców przecenia swoje możliwości. Opady deszczu powodują, że trzeba jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze oraz zmienić sposób prowadzenia samochodu - podkreśla mł. asp. Chrostowski.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę, a my do tych apeli się jak najbardziej przyłączamy, tym bardziej, że pogoda w ostatnich godzinach solidnie daje nam w kość. Tylko 4 sierpnia doszło już do jednego poważnego wypadku, który zakończył się śmiercią 52-letniego motorowerzysty. Warto zdjąć nogę z gazu i dokładnie obserwować najbliższe otoczenie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Bohaterski policjant uratował przechodnia przed okrutną śmiercią.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.