GROZA w Grudziądzu! Były partner wtargnął do jej mieszkania z SIEKIERĄ

2020-07-31 12:15
Siekiera
Autor: CC Unsplash.com Groza w Grudziądzu. Wtargnął do jej mieszkania z siekierą / Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Grudziądza zatrzymali sprawcę, który wtargnął do mieszkania swojej byłej partnerki i groził jej siekierą. 38-latek ma "bogatą" przestępczą przeszłość i jest dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. - Sąd zadecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie - informuje podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy KMP w Grudziądzu.

Groza w Grudziądzu! Dantejskie sceny rozegrały się w minioną niedzielę (26.07.2020) w jednym z mieszkań na terenie miasta. Do mieszkającej tam kobiety przyszedł były partner. Mężczyzna wtargnął do mieszkania, uszkadzając drzwi, po czym wymachując siekierą groził jej śmiercią. Wezwani na miejsce mundurowi zatrzymali dobrze znanego funkcjonariuszom 38-letniego mieszkańca Grudziądza. Oficer prasowy z lokalnej komendy przekazuje, że mężczyzna był wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa. Teraz będzie miał kolejne kłopoty i najpewniej trafi za kratki.

Po dwóch nocach spędzonych w policyjnym areszcie, 28 lipca policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Tego samego dnia zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące 38-latek spędzi za kratami - przekazuje podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy KMP w Grudziądzu.

Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Mężczyźnie grożą teraz 2 lata więzienia. Sąd nie powinien go potraktować łagodnie, gdyż 38-latek kolejny raz złamał prawo.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Protest w Grudziądzu przeciwko agresji i dyskryminacji rasowej w Ameryce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE