Grudziądz: BEZNADZIEJNE zachowanie! Znieważył i zniszczył miejsca spoczynku [ZDJĘCIA]

2020-06-22 18:53

Grudziądz: W niedzielę (14 czerwca) policjanci otrzymali zgłoszenie o znieważeniu miejsca spoczynku oraz zniszczeniu grobu. Jak się później okazało sprawca zniszczył jeszcze kilkanaście innych nagrobków. Całość zarejestrował monitoring, co pozwoliło stróżom prawa na szybkie namierzenie podejrzanego 36-latka. - Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności - podkreśla asp. szt. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Do znieważenia miejsc spoczynku oraz zniszczeniu kilkunastu nagrobków doszło na cmentarzu farnym w Grudziądzu w nocy z 13/14 czerwca. Akt wandalizmu zarejestrowały kamery, które zamontowane są na terenie cmentarza. Po analizie zgromadzonego materiału, mundurowi rozpoznali dobrze im znanego 36-letniego mieszkańca Grudziądza. - Jego zatrzymanie było jedynie kwestią czasu i tak też się stało - podkreślają policjanci z Grudziądza. Sprawca zniszczenia został zatrzymany w czwartek (18 czerwca). Noc spędził w policyjnym areszcie. W miniony piątek (19.06) zostały mu przedstawione zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłego oraz zniszczenia nagrobków.

- Prowadzone dochodzenie pozwoliło policjantom ustalić również, że ten sam mężczyzna jest sprawcą zniszczenia biblioteczki, która była wykonana w pniu drzewa w Parku Miejskim. Ten akt wandalizmu również zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego - przekazuje asp. szt. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Za oba akty dewastacji 36-latek stanie przed sądem. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Tak wygląda grób tragicznie zmarłej motocyklistki Karoliny z Zielonki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE