Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:3, zdjęcia z meczu fazy play-off na Tor-Torze

Horror na Tor-Torze nie dla KH Energa Toruń. GKS Jastrzębie wyszarpał wygraną w dogrywce. Zdjęcia kibiców

2022-02-27 21:24

GKS Jastrzębie zdobył Tor-Tor i prowadzi 2:1 w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi. KH Energa Toruń walczył bardzo dzielnie, w końcówce podstawowego czasu gry wyrównał stan rywalizacji, ale poległ w dogrywce. Mamy zdjęcia kibiców i zawodników obu drużyn. Zobacz materiał na se.pl.

Po dwóch meczach na Śląsku, KH Energa Toruń remisował z GKS-em Jastrzębie 1:1 (w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw). Fani "Stalowych Pierników" po cichu liczyli na dwie wygrane na Tor-Torze i zyskanie przez ich ulubieńców handicapu w tym starciu. W niedzielne popołudnie kibice zgromadzeni na lodowisku w grodzie Kopernika przeżyli horror z happy endem dla przyjezdnych. Rywalizacja dostarczyła gigantycznych emocji, ale opuszczający trybuny kibice KH Energa Toruń byli srodze zawiedzeni. Nasze podsumowanie znajdziecie pod galerią ze zdjęciami. Znajdziecie w niej fotografie zawodników i fanów obu zespołów.

KH Energa Toruń - GKS Jastrzębie, relacja z meczu fazy play-off

Wynik niedzielnej rywalizacji otworzył w 10. minucie Kamil Górny. Goście z Jastrzębia utrzymali prowadzenie do końca pierwszej tercji. Na pierwszy wybuch radości wśród toruńskich kibiców przyszło nam czekać do drugiej odsłony zmagań. W 27. minucie Robert Arrak wywalczył rzut karny i sam zamienił go na bramkę. Niespełna cztery minuty później gospodarze grali w przewadze, ale z prowadzenia cieszyli się... goście. Wszystko za sprawą trafienia Dominika Pasia.

W ostatniej tercji torunianie dwoili się i troili, ale długo nie mogli pokonać bramkarza rywali. Dopiero na 19 sekund przed końcem spotkania, Robert Korczocha dobił uderzenie Michaiła Szabanowa i zrobiło się 2:2. Wydawało się, że mistrzowie Polski, którzy wypuścili prowadzenie w samej końcówce, mogą się lekko podłamać. Nic bardziej mylnego. W dogrywce to oni zachowali więcej zimnej krwi. Decydujące trafienie zanotował Mateusz Bryk. GKS Jastrzębie prowadzi w ćwierćfinale 2:1. Kolejny mecz już w poniedziałek (28.02.2022) na Tor-Torze.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:3 d. (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1)

0:1 Kamil Górny - Mateusz Bryk, Roman Rác (09:04, 4/4)

1:1 Robert Arrak (26:35, Karny)

1:2 Dominik Paś - Radosław Nalewajka (30:22, 4/5)

2:2 Robert Korczocha - Michaił Szabanow, Jegor Szkodienko (59:41)

2:3 Mateusz Bryk - Roman Rác, Martin Kasperlík (73:24)

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Czy KH Energa Toruń zdobędzie medal w sezonie 2021/22?