Alarm IMGW: Pogodowa masakra w Polsce! Burze z gradem i 25 litrów wody na m2. Gdzie jest burza 16.05.2021? Radar online

IMGW: Pogodowa masakra w Polsce! Burze z gradem i 25 litrów wody na m2. Sprawdź radar online. Gdzie jest burza 16.05.2021?
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons IMGW: Pogodowa masakra w Polsce! Burze z gradem i 25 litrów wody na m2. Sprawdź radar online. Gdzie jest burza 16.05.2021?

W niedzielę (16.05.2021) temperatura w kraju będzie wynosić od 13 do 21 st. C, po południu w całej wschodniej Polsce będą występowały dość groźne burze, może spaść grad i do 25 litrów wody na metr kwadratowy - poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Alarm IMGW: Pogodowa masakra w Polsce! Burze z gradem i 25 litrów wody na m2. Sprawdź radar burz online [16.05.2021]

Synoptyk IMGW podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że niedziela (16.05.2021) przyniesie bardzo niespokojną pogodę we wschodniej części kraju, w zachodniej będzie zdecydowanie lepiej. - W niedzielę w całej wschodniej część kraju - od woj. pomorskiego przez warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie i śląskie - będą występowały burze, które będą dosyć groźne, może spać do 25 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru podczas burz mogą osiągnąć do 80 km/h, mogą wystąpić opady gradu - powiedział Walijewski w rozmowie z PAP.

Czytaj też: Pogoda ZADZIWIA! TEGO nie było w Polsce od 8 lat

Gdzie jest burza? Sprawdź na radarze! Pod mapą dalszy ciąg materiału!

Zaznaczył, że burze we wschodniej części kraju będą pojawiały się raczej po południu. Podkreślił, że będą rozproszone, nie będzie to jeden przemieszczający się front burzowy. - Słońce będzie od czasu do czasu wychodzić zza chmur - dodał synoptyk IMGW. Jak przekazał, w pozostałej - zachodniej części kraju - będzie umiarkowane zachmurzenie.

- Niedziela ciepła, temperatura maksymalna od 15 st. C na Pomorzu i nad samym morzem, około 17 st. C w centrum kraju, a najcieplej będzie na wschodzie - 21 st. C. Może być chłodniej na samym Podhalu - tam tylko 13 st. C. - powiedział synoptyk IMGW w rozmowie z PAP.

Gdzie jest burza? Możecie to śledzić m.in. na tej stronie internetowej. Gdzie pojawią się błyskawice? Dzięki specjalistycznym serwisom poświęconym burzowym klimatom zawsze będziecie na bieżąco.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Pierwsza wiosenna burza nad Warszawą
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE