Policja prowadzi śledztwo w sprawie uczelni Rydzyka! Poważne oskarżenia

2021-05-14 22:56
Policja prowadzi śledztwo w sprawie uczelni Rydzyka! Poważne oskarżenia
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Policja prowadzi śledztwo w sprawie uczelni Rydzyka! Poważne oskarżenia

Gorąco wokół Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, która w wielu rejonach kraju jest kojarzona jako uczelnia ojca Rydzyka. Jeden ze studentów przekazał portalowi o2.pl materiały, które jego zdaniem udowadniały łamanie obostrzeń sanitarnych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi już policja. Więcej szczegółów w poniższym artykule.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie uczelni Rydzyka! Poważne oskarżenia

Afera wokół potencjalnego łamania obostrzeń w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej wybuchła w połowie kwietnia. - Studenci w akademiku nie przestrzegają obostrzeń, nie noszą maseczek, mimo wywieszonych napisów o tym, by je nosić. Nikt nie nosi - przekonywał student popularnej uczelni ojca Rydzyka, cytowany przez portal o2.pl. Wspominał o imprezach, organizowanych m.in. z okazji Bożego Narodzenia. Sale wykładowe miały być pełne studentów, bez zachowania odpowiedniego dystansu. Na dowód swoich teorii, student przekazał tamtemu serwisowi zdjęcia. 

Czytaj więcej o sprawie uczelni: Tak wygląda prawda o uczelni Rydzyka w czasach pandemii. Obostrzenia? Zapomnij! Student ma dowody

Interwencję poselską w tej sprawie podjęli posłowie Lewicy Maciej Kopiec oraz Beata Maciejewska. Policjanci z Torunia zainteresowali się sprawą i prowadzą dochodzenie, które ma wyjaśnić czy na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej doszło do popełnienia przestępstwa z art. 165 1 pkt 1 KK - "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wiel­kich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

- Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadzi czynności w celu sprawdzenia i zweryfikowania informacji zawartych w zawiadomieniu - powiedziała portalowi o2.pl podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu

Uczelnia ojca Rydzyka cieszy się sporą popularnością. Studenci, którzy kończą WSKSiM nierzadko mogą liczyć na dobrze płatną pracę. W tym przypadku duchowny z pewnością nie ma powodów do radości. Do tematu będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]
km
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE