Tak wygląda prawda o uczelni Rydzyka w czasach pandemii. Obostrzenia? Zapomnij! Student ma dowody

2021-04-15 15:10 km
Rydzyk ma za nic obostrzenia?! Student toruńskiej uczelni OSKARŻA
Autor: CC Wikipedia.pl / Mateuszgdynia Rydzyk ma za nic obostrzenia?! Student toruńskiej uczelni OSKARŻA

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to jedna z najbardziej znanych uczelni w Polsce. Kojarzy się ją słusznie z osobą ojca Rydzyka. Z racji szalejącej pandemii koronawirusa, obowiązują ją poważne obostrzenia. No właśnie - pytanie, czy rzeczywiście obowiązują? Jeden ze studentów, cytowany przez portal o2.pl oskarża uczelnię o łamanie przepisów, które zaordynowali rządzący.

Rydzyk ma za nic obostrzenia?! Student toruńskiej uczelni OSKARŻA

W środę (14.04.2021) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 21 tysiącach przypadków koronawirusa w kraju. Adam Niedzielski i jego ekipa przekonują, że sytuacja jest nadal poważna. W związku z tym, uczelnie wyższe nadal funkcjonują "z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość", a przynajmniej tak sugeruje im Ministerstwo Edukacji i Nauki. Tymczasem na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej ma być... inaczej! Portal o2.pl dotarł do jednego ze studentów uczelni ojca Rydzyka, który oskarża ją o łamanie przepisów i swobodne podejście do imprez, wycieczek autokarowych i miejscach w akademikach. Cytowany przez wyżej wymieniony serwis przekonuje, że to właśnie w domu studenckim zaraził się paskudnym wirusem.

Czytaj też: Rydzyk ruszył z kolejnym projektem w Toruniu! Podatnicy zapłacą za to GRUBE MILIONY?! [ZDJĘCIA] 

- Studenci w akademiku nie przestrzegają obostrzeń, nie noszą maseczek, mimo wywieszonych napisów o tym, by je nosić. Nikt nie nosi - przekonuje student Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Rozmówca portalu o2.pl, którego imię zostało zmienione przez serwis opowiada także o imprezach, w tym m.in. tzw. "śledziku" oraz party z okazji Bożego Narodzenia. Na dowód przekazał zdjęcia, gdzie rzeczywiście widać jak uczestnicy dobrze się bawią i nie noszą maseczek. Do tego dochodzą wycieczki autokarowe, po 23-25 osób w jednym pojeździe. 25 marca takowa ruszyła pod Jasną Górę.

Jakby tego było jeszcze mało, zajęcia mają się odbywać "normalnie", czyli w salach wykładowych. Student przekonuje, że nikt tam nie myśli o maseczkach i odstępach. 

- 23 marca 2021 r. pracownicy Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili kontrolę w DS Hotel Akademicki przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu celem sprawdzenia, czy doszło do naruszeń przepisów. Kontrola wykazała, że w domu akademickim WSKSiM przebywali studenci oraz pracownicy szkoły - przekazał portalowi o2.pl Łukasz Betański, rzecznik WSSE w Bydgoszczy.

Uczelnia Rydzyka nie odniosła się do rewelacji studenta i portalu o2.pl.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Ojciec Rydzyk i jego działania:

Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE