Inowrocław. 25-letni złodziej za kratami. "Okradł sklep w sposób szczególnie zuchwały"

2020-09-27 9:04 KM
Mężczyzna w kajdankach
Autor: CC Pixabay.com Inowrocław. 25-letni złodziej za kratami. "Okradł sklep w sposób szczególnie zuchwały"

Inowrocław. Na 3 miesiące do aresztu trafił 25-letnim mężczyzna. Przestępstwa, które mu się zarzuca to między innymi kradzież w sposób zuchwały. - Złodziej ma na koncie znacznie więcej, bo już teraz wiadomo, że brał udział w jeszcze kilku kradzieżach na terenie różnych sklepów - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Inowrocław. 25-letni złodziej za kratami. "Okradł sklep w sposób szczególnie zuchwały"

W miniony czwartek (24 sierpnia)  kryminalni z Inowrocławia doprowadzili do prokuratury i sądu zatrzymanego dwa dni wcześniej jednego z mieszkańców miasta. Jego pomył na wzbogacenie się polegał na tym, że wszedł do osiedlowego sklepu i zabrał kawy, maszynki do golenia, wiertła oraz  inne przedmioty o łącznej wartości blisko 282 zł. Zapakował to skrzętnie do torby i chciał wyjść. Próbował mu w tym przeszkodzić personel sklepu, z którym wdał się w szarpaninę, lecz zdołał z łupem uciec. Również we wrześniu wszedł do innego sklepu i ukradł trzy perfumy na łączną kwotę prawie 700 zł.

- Mężczyzna jest znany inowrocławskiej policji z wcześniejszej swojej przestępczej działalności. Dlatego wytypowanie go i namierzenie nie sprawiło kryminalnym większej trudności. Kilka dni temu, gdy policjanci prowadzili za mężczyzną poszukiwania, zauważyli go na jednej z ulic i tam go zatrzymali - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

- 25-latek usłyszał już zarzut kradzieży zuchwałej i kradzieży sklepowej. Z uwagi na to, że mężczyzna odpowiada w warunkach recydywy, bo był wcześniej karany i przebywał w więzieniu za podobne przestępstwa, teraz może trafić tam na znacznie dłużej. Nawet na kilkanaście lat - podkreśla asp. szt. Drobniecka.

Inowrocławscy policjanci prowadzą postępowania w sprawie jeszcze kilku kradzieży w sklepach. Już teraz wiadomo, ze związek z nimi ma ten sam podejrzany. Dlatego niebawem tymczasowo aresztowany usłyszy dodatkowe zarzuty.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Katowice: Wielka akcja policjantów! Narkotyki, samochody i miliony złotych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.