Inowrocław: Leżał na poboczu. Pijany jak smok kierowca GROZIŁ policjantom i medykom

2020-10-30 11:58 KM
Pijany kierowca za kierownicą samochodu
Autor: CC Pixabay.com / StockSnap

Inowrocław. Za uszkodzenie kilku pojazdów, kierowanie w stanie nietrzeźwości z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów i za znieważenie policjantów i personelu medycznego będzie musiał odpowiedzieć 60-letni mieszkaniec Inowrocławia. Został on ujęty przez poszkodowanych kierowców, w których uderzył. Grozi mu kara bezwzględnego więzienia.

Pirat drogowy pędził ponad 200 km/h na obwodnicy Inowrocławia!

Inowrocław: Leżał na poboczu. Pijany jak smok kierowca kompletnie zwariował

W miniony czwartek (29.10.2020) dyżurny inowrocławskiej policji skierował pilnie patrol ruchu drogowego w rejon ulicy Wojska Polskiego. Tamtędy miał jechać nietrzeźwy kierujący. - Po dotarciu na miejsce policjanci zastali na środku skrzyżowania pojazd marki VW, a jego kierowca leżał na poboczu pilnowany przez dwóch mężczyzn. Oni również chwilę wcześniej ujęli go - relacjonuje oficer prasowy KPP w Inowrocławiu. Podczas zbierania informacji o zdarzeniu policjanci ustalili, że kierowca VW podczas swojej brawurowej jazdy doprowadził do kolizji z trzema innymi samochodami. Ponadto patrol potwierdził to, co podejrzewano, czyli stan upojenia alkoholowego mężczyzny.

Czytaj także: Skok na salony kosmetyczne w Inowrocławiu. Wspaniała postawa mieszkańców!

- Badanie wykazało, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 60-letni mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kółkiem. Miał bowiem w 2019 roku cofnięte uprawnienia do kierowania z powodów zdrowotnych. Podczas interwencji mężczyzna był cały czas bardzo agresywny. Wyrywał się, wyzywał, używał wulgarnych słów i groził policjantom. W szpitalu, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań na zawartość alkoholu i innych zabronionych środków, zatrzymany także nie przebierał w słowach. Ponownie groził policjantom, a także personelowi medycznemu - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Bezmyślny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze poinformowali, że inowrocławscy policjanci obecnie gromadzą dowody przeciwko niemu. Będzie on musiał ponieść konsekwencje za spowodowanie kolizji drogowych, ale nie tylko.

- Dopuścił on się również przestępstwa polegającego na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień do kierowania oraz gróźb karalnych. Za swoje wyczyny może teraz trafić na 2 lata do więzienia - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.