Skok na salony kosmetyczne w Inowrocławiu. Wspaniała postawa mieszkańców!

2020-10-29 13:31 KM
Skok na salony kosmetyczne w Inowrocławiu. Złodzieje ukradli rzeczy wykorzystywane w kosmetologii
Autor: CC Pixabay.com / dapictures_team Skok na salony kosmetyczne w Inowrocławiu. Wspaniała postawa mieszkańców / Zdjęcie poglądowe

Skok na salony kosmetyczne w Inowrocławiu. Lokalni kryminalni doprowadzili do oskarżyciela i sądu dwóch kompanów, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące włamań. - W ich bezpośrednim zatrzymaniu mają udział mieszkańcy - chwali świadków oficer prasowy KPP w Inowrocławiu. 28-letni podejrzany będzie odpowiadał z wolnej stopy. Jego młodszy, bo 24-letni kolega decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

Pirat drogowy pędził ponad 200 km/h na obwodnicy Inowrocławia!

Skok na salony kosmetyczne w Inowrocławiu. Wspaniała postawa mieszkańców!

W nocy z 24 na 25 października w Inowrocławiu doszło do dwóch włamań do sąsiadujących ze sobą salonów kosmetycznych. Gdy właściciele ujawnili przestępstwa zorientowali się, że zginęły rzeczy wykorzystywane w kosmetologii, w tym mnóstwo lakierów do paznokci, różne ozdobniki do nich, sztuczne rzęsy. Poza tym sprawcy zabrali kasę fiskalną i inne rzeczy stanowiące wyposażenie salonów. - Złodzieje byli tak bezczelni, że salonowy asortyment pakowali do worków, ale też porozrzucali zarówno w środku, jak i w pobliskim terenie. Łączne straty wyniosły ponad 30 tys. zł - mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Czytaj także: Akcja służb na dworcu PKP w Inowrocławiu. Desperat kładł się na tory!

- Gdy poszkodowani powiadomili policję, niespodziewanie w pobliżu miejsca przestępstw znalazł się mężczyzna, którego mieszkańcy rozpoznali jako tego, który mógł mieć związek ze zdarzeniami. Dlatego dokonali obywatelskiego zatrzymania go. Niebawem zjawił się tam również kolejny z mężczyzn, którego podejrzewano o to samo. On także został ujęty. Podczas interwencji policji na miejscu zdarzeń i po zebraniu wstępnych ustaleń, wszystko wskazywało na to, że ujęci mężczyźni mają oba włamania na sumieniu - przekazuje w komunikacie asp. szt. Drobniecka.

Mężczyźni w wieku 24 i 28 lat trafili do policyjnego aresztu. Podjęte przez kryminalnych działania i zebrane dowody potwierdziły to. Starszy z zatrzymanych odpowie za kradzież z włamaniem do obu salonów kosmetycznych. Młodszy prócz takich samych zarzutów, będzie także odpowiadał za włamanie w październiku na terenie Inowrocławia do jednej z placówek ubezpieczeniowych skąd ukradł telefon oraz włamanie do samochodu marki Fiat Ducato, gdzie zabrał radioodtwarzacz.

Na podstawie obszernego materiału dowodowego kryminalni wystąpili z wnioskiem do oskarżyciela o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. - Decyzją sądu, na najbliższe 3 miesiące za kraty trafił 24-letni mężczyzna. On wszystkie te przestępstwa dokonał w warunkach recydywy. Grozi mu teraz kara więzienia do 15 lat. Jego starszy kompan, będzie odpowiadał z wolnej stopy, a kara jakiej może się spodziewać to 10 lat - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.