Akcja Policji z Chełmży w Łysomicach. Trzech obcokrajowców zatrzymanych

2020-10-27 8:34 KM
Przestępca w kajdankach
Autor: KMP w Toruniu Akcja Policji z Chełmży w Łysomicach. Trzech obcokrajowców zatrzymanych

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Chełmży ustalili dwóch sprawców kradzieży z włamaniami oraz pasera. Okazało się, że wszyscy są obcokrajowcami. W minioną niedzielę (27.10) toruński sąd aresztował na najbliższe trzy miesiące dwóch włamywaczy. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Kilkadziesiąt zarzutów!

Akcja Policji z Chełmży w Łysomicach. Trzech obcokrajowców zatrzymanych

W połowie października policjanci z Chełmży przyjęli kilka zawiadomień o włamaniach do samochodów. Sposób działania, wtedy jeszcze nikomu nieznanych sprawców sugerował, że może chodzić o tę samą grupę. Łupem złodziei najczęściej padał sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe oraz pieniądze. Śledztwo kryminalnych pozwoliło na wytypowanie konkretnego adresu. W miniony czwartek (22.10.2020) po południu policjanci z Chełmży weszli do wynajmowanego mieszkania w gminie Łysomice. Do tego właśnie domu zaprowadziły kryminalnych z chełmżyńskiego komisariatu zebrane dowody.

Czytaj także: Toruń. Akcja policjantów od przestępczości gospodarczej na JAR-ze. 40-latka będzie miała kłopoty

- W wynajmowanym mieszkaniu policjanci odnaleźli kilka przedmiotów pochodzących z włamań. Były wśród nich między innymi telefony komórkowe i karta bankomatowa. Do tej sprawy zostało zatrzymanych dwóch obcokrajowców w wieku 37 i 26 lat. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zarzucili im 4 kradzieże z włamaniami do aut, kradzież przedmiotów z kolejnego samochodu oraz włamanie do obiektu weterynarii - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Do tej sprawy policjanci z Chełmży ustalili również osobę, która kupiła od sprawców jeden ze skradzionych telefonów komórkowych. To również obcokrajowiec w wieku 55 lat. Śledczy wnioskowali o tymczasowe aresztowanie dla obu sprawców włamań. Prokurator złożył do sądu stosowny wniosek w tej sprawie. 25 października, po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych, sędzia  zdecydował, że obaj obcokrajowcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Może im grozić, aż do 10 lat więzienia.

- Mężczyźnie, któremu zarzucono paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował, że do czasu zakończenia sprawy 55-latek będzie musiał zgłaszać się na policyjny dozór do Komisariatu Policji w Chełmży - podsumowuje podinsp. Dąbrowska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.