Inowrocław: Pijany PLĄDROWAŁ mieszkanie. Dopadł go... sąsiad!

2020-11-27 11:39 KM
Inowrocław: Pijany PLĄDROWAŁ mieszkanie. Dopadł go... sąsiad!
Autor: CC Pixabay.com Inowrocław: Pijany PLĄDROWAŁ mieszkanie. Dopadł go... sąsiad!

Inowrocław: Mężczyzna ujął włamywacza i wezwał policję. - Taki sąsiad to skarb - podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. Kryminalni po zebraniu dowodów postawili sprawcy zarzut kradzieży z włamaniem. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Inowrocław: Pijany PLĄDROWAŁ mieszkanie. Dopadł go... sąsiad!

Kilka dni temu (22.11.2020) tuż przed godziną 22.00 w Inowrocławiu na ulicy Stare Miasto doszło do włamania do niezamieszkałego mieszkania. Sprawca wybił tam szybę w oknie i plądrował je. Hałas przyciągnął uwagę sąsiada, który zainteresował się sytuacją i postanowił to sprawdzić. - Gdy tylko zauważył wychodzącego przez okno i uciekającego jakiegoś mężczyznę, ruszył za nim i go ujął. Wezwał też na miejsce policję. Sprawca miał przy sobie narzędzia i drobne materiały budowlane, które jak się okazało stanowiły łup - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Czytaj także: Kujawsko-Pomorskie: POŚCIG trwał... kilkaset metrów! 55-latek pchał się DO LASU

- Policjanci z patrolu potwierdzili, że doszło do kradzieży z włamaniem. Zatrzymali w policyjnym areszcie, znanego im i nietrzeźwego wówczas 39-letniego mieszkańca miasta. Zebraniem dowodów zajęli się kryminalni, którzy postawili mężczyźnie zarzut - informuje nas asp. szt. Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Teraz podejrzanemu grozi kara więzienia. Kodeks karny za przestępstwo, którego się dopuścił, przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Bobrowniki. Białorusin zatrzymany na granicy za przemyt lekarstw