Kujawsko-Pomorskie: POŚCIG trwał... kilkaset metrów! 55-latek pchał się DO LASU

2020-11-26 16:00 km
Policjanci z Brodnicy dopadli po krótkim pościgu kompletnie nieodpowiedzialnego kierowcę
Autor: Małopolska Policja Policjanci z Brodnicy dopadli po krótkim pościgu kompletnie nieodpowiedzialnego kierowcę

Policjanci z Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) po krótkim pościgu zatrzymali 55-letniego kierowcę, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Mężczyzna był pijany jak smok, a to nie jedyne jego przewinienie. Asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z KPP w Brodnicy przekazała nam, że grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Policyjny pościg w Kujawsko-Pomorskiem. Trwał kilkaset metrów

Kolejny dzień zmagań policjantów z regionu z pijanymi kierowcami. W minioną środę (25.11.2020, ok. godziny 19:00 dyżurny komendy w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) otrzymał informację, że w miejscowości Ciche fordem focusem może kierować nietrzeźwy amator szybkiej jazdy. Wysłani na miejsce funkcjonariusze zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd zaparkowany na poboczu drogi z włączonymi światłami mijania i uruchomionym silnikiem. Kiedy policjanci zatrzymali się i podeszli do kierowcy, mężczyzna gwałtownie ruszył i zaczął uciekać

- Policjanci natychmiast ruszyli za nim dając mu jednocześnie sygnały do zatrzymania pojazdu. Po kilkuset metrach kierowca wjechał do lasu i zatrzymał pojazd. Policjanci wyciągnęli kierowcę z samochodu. Jak się okazało, za kierownicą focusa siedział 55-latek, który w organizmie miał ponad 2,6 promila alkoholu - przekazuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z KPP w Brodnicy.

Jak się okazało, haniebny wynik testu alkomatem to nie jedyny problem mężczyzny. Zatrzymany nie posiadał prawa jazdy, gdyż wcześnie zostało mu zatrzymane. Mieszkaniec gminy Zbiczno trafił do policyjnego aresztu. - Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje asp. szt. Łukaszewska.

Nasza redakcja apeluje do kierowców nie tylko z regionu. Pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego. Pomagajmy sobie nawzajem!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pijany kierowca szalał na trasie Stare Kiełbonki - Spychowo