Sprawdziliśmy!

Jarmark świąteczny w Toruniu. Ceny przyprawiają o zawrót głowy, ale tłumów nie brakuje. Pierogi droższe niż w restauracji! Mamy zdjęcia

2022-11-30 9:37

Jarmark świąteczny w Toruniu od pierwszych dni cieszy się sporą popularnością. W sobotę (26 listopada 2022 r.) miało miejsce oficjalne otwarcie Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Poprzedziła je kolorowa parada z udziałem św. Mikołaja. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających? Ceny przyprawiają o zawrót głowy! Zobaczcie zdjęcia i naszą relację.

W sobotę (26 listopada 2022 r.) o godzinie 10:00 torunianie mogli przekroczyć bramy Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Oficjalne otwarcie nastąpiło ok. 7 godzin później. Operatorem jarmarku jest firma Snake. - Niezmiernie się cieszę, że kiedyś Prezydent Miasta Michał Zaleski podjął taką decyzję, żeby wybrać tak wspaniałego operatora jarmarku, bo to wydarzenie, przyznacie państwo, z roku na rok jest coraz lepsze. I myślę, że kolejne edycje będą nas jeszcze bardziej zaskakiwać. Życzę miłej zabawy, ale pamiętajmy proszę również o tych, którzy są w potrzebie zarówno naszym kraju, jak i za wschodnią granicą - powiedziała do uczestników Aleksandra Iżycka dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta. Nie zabrakło również części artystycznej. Podczas jarmarku można pomóc potrzebującym. Zbierane są pieniądze na wsparcie Hospicjum dla Dzieci Nadzieja w Toruniu. A atrakcje? Ponad 50 wystawców, koncerty, smakołyki, koło widokowe i wiele więcej!

Jarmark bożonarodzeniowy w Toruniu. Ceny zwalają z nóg, ale chętnych nie brakuje! Nasza relacja

Przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia wypowiadają się o jarmarku w samych superlatywach. Nasza współpracowniczka była na miejscu i sprawdziła ceny na poszczególnych stoiskach. Niektóre z nich przyprawiają o ból głowy, ale chętnych nie brakuje! Co najbardziej zszokowało naszą dziennikarkę? Zobaczcie przykłady:

  • Kromka chleba ze smalcem i ogórkiem - 10 zł
  • Bochenek chleba - 15 zł
  • Góralskie kapcie - 25-30 zł
  • Zakręcony ziemniak - 10 zł
  • Świece z wosku pszczelego - 15-29 zł
  • Oscypki - 4-60 (!) zł
  • Oscypki z grilla - 5 zł (mały), 12 zł (duży)
  • Domowe wędliny - 43-58 zł
  • Pierogi - 39,99-49,99 zł
  • Przetwory - 9,99 zł

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że sprzedawcy są również narażeni na koszty, inflacja dała im się solidnie we znaki, ale dla wielu torunian niektóre ceny mogą się okazać takimi nie do przeskoczenia. - Mimo wszystko nie wyobrażam sobie tego czasu bez przyjścia na jarmark. Panuje tu niepowtarzalny klimat, można posłuchać przyjemnej muzyki, a kolory są rzeczywiście magicznie - powiedziała nam pani Justyna, mieszkanka osiedla Rubinkowo. A wam jak się podoba tegoroczny jarmark? Zapraszamy do komentowania pod tekstem!

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Gdzie wolisz spędzić święta Bożego Narodzenia?
Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE