Jechał przez Kobrzyniec. W samochodzie ukrył 60 TYSIĘCY sztuk papierosów! [ZDJĘCIA]

2019-12-03 9:33 EITOR

Funkcjonariusze z Rypina zatrzymali 50-latka, który przewoził w swoim pojeździe nielegalne papierosy. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli, przeprowadzonej w miejscowości Kobrzyniec. Straty Skarbu Państwa, które spowodował to ponad 65 tyś. zł.

W miniony piątek  (29 listopada) w miejscowości Kobrzyniec patrol rypińskiej drogówki zatrzymał do rutynowej kontroli audi, którym kierował 50-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego. Podczas wykonywanych czynności, policjanci zauważyli, że legitymowany mężczyzna nerwowo się zachowuje i próbuje odwrócić ich uwagę od samochodu. Policjanci jednak nie dali się zwieść i sprawdzili przewożony przez kierowcę bagaż.

- Jak się okazało, przeczucie nie myliło funkcjonariuszy. Mężczyzna w samochodzie przewoził kartony z papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy w ilości 60.000 sztuk. 50-latek został zatrzymany - informuje nas st. asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy KPP w Rypinie.

Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze oszacowali wstępnie, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku to ponad 65.000 zł. - Za to przestępstwo grozi mu wysoka grzywna, a także utrata nielegalnego towaru - podsumowuje policjantka z Rypina.