Hokejowe emocje

KH Energa Toruń lepszy od GKS-u Katowice. "Stalowe Pierniki" poznały ćwierćfinałowego rywala

2023-02-19 22:31

KH Energa Toruń pokonał po dogrywce GKS Katowice 5:4 w niedzielnym meczu Polskiej Hokej Ligi. "Stalowe Pierniki" poprawiły sobie humory przed ćwierćfinałami play-off. Zdjęcia kibiców i krótkie podsumowanie znajdziecie na portalu se.pl.

To była przyjemna i bardzo emocjonująca niedziela z Polską Hokej Ligą w Toruniu. Po pierwszej tercji KH Energa Toruń prowadził z faworytem 3:1, a bramki zapisali na swoim koncie Adrian Jaworski, Kamil Kalinowski i Elias Elomaa. Nadzieję gościom dawało trafienie Macieja Kruczka. W drugiej tercji bramki nie padły, ale hokeiści obu zespołów mieli jeszcze coś w zanadrzu.

KH Energa Toruń - GKS Katowice, triumf gospodarzy po dogrywce

Trzecia tercja to prawdziwy rollercoaster. Najpierw Mateusz Bepierszcz dał gościom kontakt, a w 50. minucie odpowiedział Elomaa. GKS Katowice walczył do końca. Marcin Kolusz dał kolejny kontakt, a na dwie sekundy przed końcem meczu wyrównanie ekipie ze Śląska dał Grzegorz Pasiut.

Zgromadzeni na Tor-Torze kibice mogli mieć poczucie utraconej szansy, ale szybko zmieniło się to w radość. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Mikałaj Syty. 5:4 z GKS-em powoduje, że katowiczanie spadli z ligowego podium. Torunianie zajęli 7. miejsce i w ćwierćfinale zmierzą się z Re-Piast Unią Oświęcim. Te mecze będziemy relacjonować w naszym serwisie. Pod tekstem prezentujemy galerię zdjęć z meczu KH Energa - GKS Katowice.