KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ, zdjęcia z Tor-Toru

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ, zdjęcia z Tor-Toru

KH Energa Toruń skuteczny w starciu z Podhalem. Mamy zdjęcia z Tor-Toru

2021-10-10 21:24

To była udana końcówka weekendu dla hokeistów KH Energa Toruń. "Stalowe Pierniki" pokonały Tauron Podhale Nowy Targ 4:2. Gospodarze wyglądali bardzo dobrze przede wszystkim w pierwszej tercji. Zobaczcie zdjęcia z trybun i z lodowiska na se.pl/torun.

KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ, relacja

W piątkowy wieczór KH Energa Toruń zaliczył udany wyjazd do Oświęcimia. Pod koniec weekendu torunianie chcieli sobie jeszcze bardziej poprawić humory. Dobrą okazją miała być wizyta ekipy Tauron Podhale Nowy Targ. "Stalowe Pierniki" były faworytem tej konfrontacji. W pierwszej tercji wszystkie znaki na lodowisku wskazywały na pewne zwycięstwo podopiecznych Jussiego Tupamakiego. Bramki Aleksandra Rodionowa, Henriego Limmy i Roberta Arraka dały pewne prowadzenie 3:0. Goście nie zamierzali jednak składać broni, dzięki czemu mieliśmy spore emocje. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Jeżeli kibice gospodarzy myśleli, że ich ulubieńcy oszczędzą im nerwów, to byli w błędzie. Druga odsłona zmagań należała do rywali z Nowego Targu. W 23. minucie trafił Bartłomiej Wsół, a niespełna jedenaście minut później Artiom Pugołowkin dał kontakt gościom. To drugie trafienie było efektem gry w przewadze. Przed ostatnią tercją na tablicy wyników widniał rezultat 3:2.

Na szczęście dla zgromadzonych na Tor-Torze kibiców, w 43. minucie Jegor Rożkow trafił na 4:2 i torunianie znów mieli delikatną strefę komfortu. Ostatecznie skończyło się na dwubramkowowym zwycięstwie.

KH Energa Toruń - Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

1:0 - Aleksandr Rodionow - Patryk Kogut (11:21),

2:0 - Henri Limma - Robert Korczocha, Mikałaj Syty (12:53),

3:0 - Robert Arrak - Lauri Huhdanpää, Aleksandr Rodionow (15:45),

3:1 - Bartłomiej Wsół - Fabian Kapica, Kacper Kamieniecki (22:58),

3:2 - Artiom Pugołowkin - Damian Szurowski (33:41, 5/4),

4:2 - Jegor Rożkow (42:40)

Czy KH Energa Toruń zdobędzie medal w sezonie 2021/22?