Kolejna akcja policji z województwa kujawsko-pomorskiego. Potrwa kilka dni!

2019-08-14 13:23 Redakcja
Kolejna akcja policji z województwa kujawsko-pomorskiego. Potrwa kilka dni!
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Zdjęcie ilustracyjne

W środę (14 sierpnia) kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania „Sierpniowy weekend”. Akcja potrwa do niedzieli (18 sierpnia). Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

To już kolejny w tym roku wydłużony weekend, który spowoduje nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego na drogach, co w konsekwencji zwiększy ryzyko wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych.

- Dlatego od dzisiaj (14 sierpnia) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzić będą działania „Sierpniowy weekend”. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. Akcja potrwa do niedzieli (18 sierpnia) - tłumaczy Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Policyjne działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym oraz ograniczenie wypadków drogowych zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. W związku z powyższym należy spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego, korzystających nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory, jak również służbowych motocykli.

Policjanci będą głównie:
- ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,
- reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
- sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,
- kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
- zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń - przestrzega sierż. szt. Agnieszka Bubień z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Bydgoszcz

Zakazy w ruchu drogowym

Policjanci informują, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz. U z 2018 r., poz. 2353 z późn. zm.); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w §1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następujących terminach:

14 sierpnia 2019 r. (dzień poprzedzający) 18:00-22:00
15 sierpnia 2019 r. (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny) 08:00-22:00
16 sierpnia 18:00-22:00
17 sierpnia 08:00-14:00
18 sierpnia 08:00-22:00

Redakcja ESKA INFO Toruń apeluje do czytelników - uważajcie na siebie!