Kolejne zmiany w centrum Torunia. Utrudnienia dla kierowców od 30 lipca

i

Autor: Urząd Miasta Torunia / torun.pl / Zdjęcie ilustracyjne Poważne zmiany w centrum Torunia. Ta ulica będzie jednokierunkowa / Zdjęcie ilustracyjne

Utrudnienia dla kierowców

Kolejne zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Kierowco, tędy nie przejedziesz od 30 lipca!

2022-07-28 12:13

Toruń: Szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców w samym centrum miasta. Od soboty (30 lipca 2022 r.), Szosa Chełmińska na odcinku od ul. Dekerta do skrzyżowania Bema/Podgórna zostanie wyłączona z ruchu. Szczegóły przekazuje w komunikacie MZK w Toruniu.

Toruń: Kolejne utrudnienia dla kierowców w centrum miasta 

Przejazd przez centrum Torunia to obecnie spore wyzwanie. 30 lipca kierowcy powinni być przygotowani na kolejne utrudnienia, związane z ze zmianą organizacji ruchu. Jak już sygnalizowaliśmy wyżej - Szosa Chełmińska na odcinku od ul. Dekerta do skrzyżowania Bema/Podgórna zostanie wyłączona z ruchu. - Dojazd do posesji będzie zachowany - czytamy w komunikacie MZK w Toruniu. Warto zapoznać się z tymi informacjami, aby uniknąć przykrych niespodzianek na drodze. 

Czytaj też: Nocny pościg za 12-letnią dziewczyną w Toruniu!

Ruch kołowy będzie odbywał się :

  • w kierunku do Centrum – tak jak obecnie, po zachodniej jezdni al. 700-lecia Torunia
  • w kierunku osiedla Wrzosy – po nowobudowanej wschodniej jezdni al. 700-lecia Torunia

- Zmiany związane są z budową nowej linii tramwajowej, w ramach której realizowana jest także budowa fragmentu Trasy Staromostowej. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - czytamy w komunikacie toruńskiego MZK.

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Toruńskie obchody Święta Policji