Dni Torunia 2025: Efektowna parada na otwarcie
20 czerwca oficjalnie rozpoczęły się tegoroczne Dni Torunia. Dzień wcześniej kibice dopingowali najlepszych żużlowców w Polsce na Motoarenie. To był sportowy wstęp, a w piątek wielu mieszkańców grodu Kopernika czekało na paradę, otwierającą święto miasta. - Ta parada również ma wymiar metropolitalny. Na spotkaniu Stowarzyszenia Metropolia Toruńska zapraszaliśmy siebie nawzajem, więc mam nadzieję, że ten komponent metropolitalny będzie reprezentowany - zapowiadał prezydent Paweł Gulewski.
Gospodarz grodu Kopernika mógł być zadowolony. Mieszkańcy, artyści, kuglarze, szczudlarze i rycerze nie zawiedli! - Była orkiestra, barwne stroje, uśmiechy mieszkańców i energia, którą naprawdę czuć było w powietrzu. To nie tylko święto Torunia, ale całej naszej metropolii - wspólnoty, którą tworzymy z sąsiednimi gminami, z którą razem budujemy silny region. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś byli z nami na ulicach Torunia i pokazali, że potrafimy świętować razem - z dumą, z sercem i z otwartością - czytamy na oficjalnym profilu Torunia na Facebooku.
Czytaj też: Dni Torunia 2025: Plan wydarzeń, darmowe atrakcje, koncerty. Wszystko w jednym miejscu
Fotorelację z tego wydarzenia przygotował współpracownik "Super Expressu" Piotr Lampkowski. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i poszukania się w galerii!
Tegoroczne Dni Torunia potrwają do 28 czerwca. W programie m.in.:
- koncerty „Zaucha Serca Bicie” i Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
- oficjalna inauguracja fortepianu przy UMT z udziałem m.in. Steve'a Nasha i Bogdana Hołowni
- śniadanie na trawie
- monodram "Lear" z udziałem Andrzeja Seweryna
- Na wydarzenia najlepiej wybrać się rowerem, np. rowerem miejskim, lub komunikacją miejską. Równie dobrze sprawdzi się także pieszy spacer - zachęcają przedstawiciele UMT na głównej stronie grodu Kopernika.
