Kontrowersyjne ogłoszenie duszpasterskie w BIP Urzędu Gminy Czernikowo. Posłanka z Torunia reaguje

2020-09-22 12:50 KM
Ksiądz podczas mszy
Autor: CC Pixabay.com Kontrowersyjne ogłoszenie duszpasterskie w BIP Urzędu Gminy Czernikowo. Posłanka z Torunia reaguje / Zdjęcie poglądowe

Burza ws. ogłoszenia duszpasterskiego parafii pw. św. Bartłomieja w Czernikowie. Chodzi o zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”. Ogłoszenie trafiło do BIP Urzędu Gminy Czernikowo, co bardzo nie spodobało się posłance Joannie Scheuring-Wielgus z Torunia. Znana działaczka pisze do wójta.

Kontrowersyjne ogłoszenie duszpasterskie w BIP Urzędu Gminy Czernikowo. Posłanka z Torunia reaguje

W minioną niedzielę (20.09.2020) księża w wielu parafiach zachęcali do poparcia akcji podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”. Nie inaczej było w parafii pw. św. Bartłomieja w Czernikowie, o której zrobiło się głośno również na łamach naszego portalu dzięki cennikowi kolędy 19/20. W ogłoszeniu duszpasterskim zwrócono uwagę na to, że podczas marszów walczy się z religią katolicką i profanuje święte symbole. Nie zabrakło także fragmentów o adopcji dzieci przez lesbijski i gejów.

Właściwie tego typu narracja nie jest czymś nowym. Dlaczego więc ogłoszenie parafii w Czernikowie wzbudziło kontrowersje i zainteresowanie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus?

- W gminie Czernikowo, w województwie kuj-pom, na stronach Biuletynu Informacji Publicznej publikowane są ogłoszenia parafialne... w tym między innymi zachęta do zbierania podpisów pod ustawą „Stop Lgbt" - napisała na Facebooku.

Czytaj też: Toruń: Za nami demonstracja wspierająca osoby LGBT. Mocne słowa o Dudzie [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Po pierwsze - oficjalna strona gminy, jako organu państwa powinna zachować neutralność światopoglądową. Po drugie - zachęcanie do zbierania podpisów pod ustawą, która de facto doprowadza do wyeliminowania środowiska lgbt+ z życia społecznego i codziennego, to odhumanizowanie ludzi, obdzieranie ich z godności. W związku z tą skandaliczną sytuacją piszę do wójta gminy o wyjaśnienie sytuacji - przekazuje Scheuring-Wielgus na Facebooku.

Rzeczywiście - w Biuletynie Informacji Publicznych została zamieszczona ta informacja, a powodem jest brak strony internetowej wyżej wspominanej parafiii. Do sprawy będziemy wracać.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruński przewodnik zaprasza do odwiedzenia Kościoła św. Jakuba

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.