Kontrowersyjne ogłoszenie duszpasterskie w BIP Urzędu Gminy Czernikowo. Posłanka z Torunia reaguje

2020-09-22 12:50 KM
Ksiądz podczas mszy
Autor: CC Pixabay.com Kontrowersyjne ogłoszenie duszpasterskie w BIP Urzędu Gminy Czernikowo. Posłanka z Torunia reaguje / Zdjęcie poglądowe

Burza ws. ogłoszenia duszpasterskiego parafii pw. św. Bartłomieja w Czernikowie. Chodzi o zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”. Ogłoszenie trafiło do BIP Urzędu Gminy Czernikowo, co bardzo nie spodobało się posłance Joannie Scheuring-Wielgus z Torunia. Znana działaczka pisze do wójta.

Kontrowersyjne ogłoszenie duszpasterskie w BIP Urzędu Gminy Czernikowo. Posłanka z Torunia reaguje

W minioną niedzielę (20.09.2020) księża w wielu parafiach zachęcali do poparcia akcji podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”. Nie inaczej było w parafii pw. św. Bartłomieja w Czernikowie, o której zrobiło się głośno również na łamach naszego portalu dzięki cennikowi kolędy 19/20. W ogłoszeniu duszpasterskim zwrócono uwagę na to, że podczas marszów walczy się z religią katolicką i profanuje święte symbole. Nie zabrakło także fragmentów o adopcji dzieci przez lesbijski i gejów.

Właściwie tego typu narracja nie jest czymś nowym. Dlaczego więc ogłoszenie parafii w Czernikowie wzbudziło kontrowersje i zainteresowanie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus?

- W gminie Czernikowo, w województwie kuj-pom, na stronach Biuletynu Informacji Publicznej publikowane są ogłoszenia parafialne... w tym między innymi zachęta do zbierania podpisów pod ustawą „Stop Lgbt" - napisała na Facebooku.

Czytaj też: Toruń: Za nami demonstracja wspierająca osoby LGBT. Mocne słowa o Dudzie [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Po pierwsze - oficjalna strona gminy, jako organu państwa powinna zachować neutralność światopoglądową. Po drugie - zachęcanie do zbierania podpisów pod ustawą, która de facto doprowadza do wyeliminowania środowiska lgbt+ z życia społecznego i codziennego, to odhumanizowanie ludzi, obdzieranie ich z godności. W związku z tą skandaliczną sytuacją piszę do wójta gminy o wyjaśnienie sytuacji - przekazuje Scheuring-Wielgus na Facebooku.

Rzeczywiście - w Biuletynie Informacji Publicznych została zamieszczona ta informacja, a powodem jest brak strony internetowej wyżej wspominanej parafiii. Do sprawy będziemy wracać.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruński przewodnik zaprasza do odwiedzenia Kościoła św. Jakuba
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE