Koronawirus. CZARNA ŚRODA! Trzech pacjentów zmarło w Grudziądzu!

2020-04-08 20:06 RS
Koronawirus
Autor: Pixabay/ Parentingupstream Koronawirus

Dramatyczne informacje z Ministerstwa Zdrowia. O godz. 18.30 przekazano informacje o 205 kolejnych przypadkach i 23 zgonach w związku z zakażeniem koronawirusem. Wśród 23 ofiar jest trzech pacjentów z Grudziądza.

W środę o godz. 18.30 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Wynika z nich, że mamy aż 205 nowych pacjentów. Niestety, dotarły także tragiczne wiadomości o 23 zgonach.

- Mamy 205 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. (...) Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Wśród 23 nowych ofiar koronawirusa jest troje pacjentów z Grudziądza. Tragiczną informację przekazał Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. - Z przykrością informuję, że Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu, który pełni obecnie rolę placówki jednoimiennej zakaźnej przekazał informację o kolejnych 3 zgonach osób chorych na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim - napisał na Facebooku. Ogółem w woj. kujawsko-pomorskim jest 277 przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie zmarło 5 pacjentów.

>>> Dlaczego pacjenci DPS masowo chorują na COVID 19? Ekspert wyjaśnia

Kujawsko-pomorskie. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna?

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277
  • liczba osób hospitalizowanych – 227
  • liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621
  • liczba pobranych próbek – 5419
  • liczba ozdrowieńców - 5
  • liczba zgonów – 5

Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Mucha wyśmiewa się z koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.