Koronawirus. UMT przedstawia sytuację Torunia. Niewesołe dane ze szkół

2020-10-02 7:45 KM
Szkoła, drzwi na korytarz
Autor: CC Pixabay.com Koronawirus. UMT przedstawia sytuację Torunia. Niewesołe dane ze szkół

588 osób zakażonych koronawirusem w Toruniu i w powiecie toruńskim - to dane z 1 października 2020 roku, przekazane przez UMT. Niestety w aż 9 szkołach klasy zostały skierowane na kwarantannę. Rzeczniczka Anna Kulbicka-Tondel przekazała nam szczegółowe liczby, które są związane z pandemią COVID-19.

Koronawirus. UMT przedstawia sytuację Torunia. Niewesołe dane ze szkół

Pandemia koronawirusa wciąż nie daje nam spokoju. Dane z 1 października są bardzo niepokojące. W Toruniu mamy łącznie 389 zakażonych COVID-19 (o 5 więcej niż 30.09), zaś sumując miasto i powiat toruński - 588 (o 5 więcej niż 30.09). Na kwarantannę zostało skierowanych 780 osób, na szczęście mamy też 375 ozdrowieńców. Niestety Urząd Miasta Torunia ma niewesołe dane dotyczące szkół. W 9 placówkach edukacyjnych klasy są na kwarantannie. Gdzie konkretnie? 

Czytaj także: Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem. Rzecznik wojewody komentuje aktualną sytuację [WIDEO]

  • Szkoła Podstawowa nr 23 - 1 klasa i 2 nauczycieli w kwarantannie do 1.10. – kontakt z dodatnią uczennicą.
  • III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu – 1 uczeń z wynikiem dodatnim, w ubiegłym tygodniu objęty kwarantanną - uczniowie klasy oraz 2 nauczycieli w kwarantannie do 2.10 br.
  • Szkoła Podstawowa nr 13 – 2 uczniów (rodzeństwo) z wynikami dodatnimi – dwie klasy na kwarantannie do 3.10 (nauczanie zdalne).
  • Szkoła Podstawowa nr 5 – 1 uczeń dodatni – jedna klasa w kwarantannie (sami uczniowie) do 3.10.
  • Szkoła Podstawowa nr 14 – 1 uczeń dodatni – klasa oraz 2 nauczycieli do 5.10. w kwarantannie.
  • Szkoła Podstawowa nr 8 – 1 uczeń dodatni – jedna klasa od 1.10. została objęta kwarantanną (nauczanie zdalne).

- Ponadto łącznie 4 klasy objęte kwarantanną w 3 placówkach niepublicznych (dwóch szkołach podstawowych i jednej szkole ponadpodstawowej) - informuje Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Michała Zaleskiego.

Koronawirus w Toruniu. Dobre wieści z "Samarytanina"

- Sytuacja się uspokaja. W placówce aktualnie przebywa 5 podopiecznych; 5 podopiecznych przebywa w szpitalach. Personel nie wykazuje żadnych niepokojących objawów. Opiekę świadczą 4 osoby w systemie 12 godz. /12 godz. (w tym siostra z Caritasu) - informuje Anna Kulbicka-Tondel.

Przypomnijmy - 25 września informowaliśmy was o problemach, z jakimi zmaga się ta placówka. Przeczytacie o tym TUTAJ. Cieszy to, że tym razem wieści są optymistyczne.

Koronawirus w Toruniu - sytuacja SSM im. M. Kopernika

  • Oddział Neurochirurgii SSM – 1 pielęgniarka zakażona COVID-19 - od wczoraj tj. 30.09. przebywa w izolacji. W dniu wczorajszym tj. 30.09. pobrano materiał do badań genetycznych od 26 osób, w tym 19 osób personelu i 7 pacjentów. Wszystkie wyniki ujemne. Oddział został zamknięty: 5 pacjentów na nim przebywających wypisano do domu, natomiast 2 pozostało w szpitalu. Badania zostaną powtórzone po siódmej dobie od kontaktu z osobą zakażoną.
  • Oddział Urologii Ogólnej i Onkologicznej SSM – w dniu dzisiejszym tj. 1.10.br. zostanie pobrany materiał do badań genetycznych od całego personelu oddziału. Jeżeli wyniki badań będą nadal ujemne, planowane jest wznowienie pracy oddziału w piątek tj. 2.10.
  • Oddział Hematologii SSM - 1 zakażony pracownik przebywa w izolacji. Po jednodniowym wstrzymaniu przyjęć nowych pacjentów, wczoraj tj. 30.09. oddział wznowił normalną pracę. Wyniki zarówno personelu, jak i pacjentów ujemne.
Rzecznik wojewody o koronawirusie w Kujawsko-Pomorskiem