Koronawirus w SANATORIUM w CIECHOCINKU. 300 osób na kwarantannie. Ważny komunikat

2020-08-21 15:00 KM

Potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Sanatorium w Ciechocinku na terenie powiatu aleksandrowskiego. - Osoba ta została przekazana do Izolatorium w Grudziądzu - poinformował doradca wojewody kujawsko-pomorskiego, Jarosław Jakubowski.

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem wciąż jest bardzo groźny. W piątek (21 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 31 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w naszym regionie. W całym kraju zaraziły się 903 osoby, co jest dobowym rekordem od początku pandemii koronawirusa w Polsce. Najgorzej sytuacja wygląda na Śląsku i w Małopolsce, ale niewesoło jest również w okolicach Torunia. Dowodem na to jest sytuacja w Sanatorium na terenie Ciechocinka, gdzie wykryto pierwszy przypadek COVID-19. Komunikat w tej sprawie przekazał doradca wojewody Jarosław Jakubowski.

- Osoba ta została przekazana do Izolatorium w Grudziądzu. Pracownicy i kuracjusze tego Sanatorium (ok. 300 osób) zostali objęci kwarantanną. Część przebywa w kwarantannie w budynku sanatorium, część w kwarantannie domowej. Zostały pobrane wymazy do badań molekularnych od wszystkich w/w osób. Czekamy na wyniki - tłumaczy Jarosław Jakubowski.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 60 281/1 938 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy współczucia.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Kujawsko-Pomorskiego (21.08.2020)

- Informujemy, że w województwie kujawsko-pomorskim mamy 31 nowych zakażeń koronawirusem. Wśród zakażonych jest 9 osób z Bydgoszczy, 6 osób z Torunia, 2 osoby z Włocławka, 1 osoba z Inowrocławia, 4 osoby z powiatu bydgoskiego, 3 z powiatu toruńskiego, 3 z powiatu mogileńskiego, 1 osoba z powiatu aleksandrowskiego, 1 osoba z powiatu sępoleńskiego i 1 osoba z powiatu chełmińskiego - przekazuje biuro prasowe wojewody Mikołaja Bogdanowicza. - Mamy też 9 nowych ozdrowieńców - dodają przedstawiciele UW w Bydgoszczy.

Koronawirus Kujawsko-Pomorskie

Koronawirusy krążyły przez lata, a kobiety są bardziej odporne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.