Koronawirus. Znamy wyniki badań pracowników ZPO w Toruniu

2020-08-21 13:44 KM
Koronawirus. Znamy wyniki badań pracowników ZPO w Toruniu
Autor: Urząd miasta Torunia / torun.pl Koronawirus. Znamy wyniki badań pracowników ZPO w Toruniu

- Na 116 wymazów pobranych od pracowników Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego 115 dało wynik negatywny - informuje w komunikacie Adrian Aleksandrowicz z Urzędu MIasta Torunia. Jeden test musi zostać powtórzony, ponieważ doszło do przypadkowego zniszczenia materiału w laboratorium. Przypomnijmy - 21 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 903 przypadkach koronawirusa w Polsce.

Decyzję o przebadaniu pracowników oraz pacjentów jednego z oddziałów ZPO w Toruniu podjęto po wykryciu koronawirusa u pracownicy zakładu. Przeszła ona rutynowe badania na obecność SARS-CoV-2 - pracownicy zakładów opieki długoterminowej badani są pod tym kątem przesiewowo raz w tygodniu w systemie ¼ personelu. 12 sierpnia u kobiety wykryto wirusa, dwa dni później przebadano wszystkich pacjentów przebywających na oddziale, na którym pracowała zarażona. Pierwsze testy dały wynik negatywny, musiano je jednak powtórzyć.

- 20 sierpnia ponownie pobrano wymazy od pacjentów, nadal czekamy na wyniki. Badaniom poddano także cały personel ZPO - pobrano 116 wymazów. Żaden nie dał wyniku pozytywnego, jeden test trzeba będzie powtórzyć, bo próbka przez przypadek uległa zniszczeniu - informuje Urząd Miasta Torunia w specjalnym komunikacie.

Koronawirus w Toruniu. Nowe dane z 21.08.2020

W piątek (21 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 903 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 31 z nich odnotowano na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

- Wśród zakażonych jest 9 osób z Bydgoszczy, 6 osób z Torunia, 2 osoby z Włocławka, 1 osoba z Inowrocławia, 4 osoby z powiatu bydgoskiego, 3 z powiatu toruńskiego, 3 z powiatu mogileńskiego, 1 osoba z powiatu aleksandrowskiego, 1 osoba z powiatu sępoleńskiego i 1 osoba z powiatu chełmińskiego - przekazuje biuro prasowe wojewody Mikołaja Bogdanowicza. - Mamy też 9 nowych ozdrowieńców - dodają przedstawiciele UW w Bydgoszczy.

Szczegółowe dane z województwa kujawsko-pomorskiego znajdziecie TUTAJ.

Koronawirus Toruń - to warto wiedzieć

Panorama Torunia - jeden z 7 cudów Polski

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.