Koronawirus w sanatorium w Ciechocinku. 11 zakażonych COVID-19 w ognisku!

2020-08-24 11:58 KM

Niepokojące wieści z Ciechocinka. Koronawirus znów atakuje w popularnym sanatorium. W piątek (21 sierpnia) przekazywaliśmy wam informację o pierwszym przypadku koronawirusa w ognisku. W poniedziałek burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz poinformował o zakażeniu COVID-19 u kolejnych 10 kuracjuszy.

O popularnym sanatorium w Ciechocinku w kontekście koronawirusa zrobiło się głośno w miniony piątek (21 sierpnia), kiedy to doradca wojewody Jarosław Jakubowski poinformował o pierwszym przypadku zakażenia COVID-19 w tym miejscu. - Osoba ta została przekazana do Izolatorium w Grudziądzu. Pracownicy i kuracjusze tego Sanatorium (ok. 300 osób) zostali objęci kwarantanną. Część przebywa w kwarantannie w budynku sanatorium, część w kwarantannie domowej. Zostały pobrane wymazy do badań molekularnych od wszystkich w/w osób. Czekamy na wyniki - przekazał Jarosław Jakubowski.

Informacje z poniedziałku pod galerią ze zdjęciami.

Koronawirus w Ciechocinku. 10 kolejnych osób zakażonych COVID-19!

W poniedziałek (24 sieprnia) spłynęły kolejne nieciekawe informacje związane z koronawirusem w popularnym sanatorium w Ciechocinku. 

- Znamy wyniki 150 testów. 10 z tych pobranych po ujawnieniu pierwszego przypadku jest niestety pozytywnych. Zakażeni są kuracjusze. Z moich informacji wynika, że kuracjusze do tej pory izolowani byli w sanatorium. O tym, czy zostaną przetransportowani do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu, zadecydują odpowiednie służby medyczne - podał w rozmowie z PAP burmistrz Ciechocinka  Leszek Dzierżewicz.

Wymazy pobrano od 330 osób - 286 kuracjuszy i 44 osób z personelu. Do sprawy będziemy wracać na naszym portalu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirusy krążyły przez lata, a kobiety są bardziej odporne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.