Wieczorna tragedia

Koszmarny wypadek pod Włocławkiem. Kierowca nie miał najmniejszych szans. Policja ujawnia ustalenia

2023-11-28 12:44

Znamy wstępne ustalenia policji w sprawie tragicznego w skutkach wypadku w miejscowości Chełmica Duża. Pod Włocławkiem (województwo kujawsko-pomorskie, gmina Fabianki) dachował samochód. - 43-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu - przekazuje oficer prasowy włocławskiej komendy.

O dwóch śmiertelnych wypadkach w Kujawsko-Pomorskiem pisaliśmy w tym miejscu. Do jednego z nich doszło w powiecie włocławskim, na terenie miejscowości Chełmica Duża. W miniony poniedziałek (27 listopada 2023), ok. godziny 18:00 dachował tam samochód osobowy. W wyniku zdarzenia 43-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Pasażer pojazdu na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Na miejscu pracowali policjanci, medycy, strażacy z PSP i druhowie z OSP Bogucin i OSP Chełmica-Cukrownia. Znamy już pierwsze ustalenia w tej sprawie.

- Kierujący mazdą stracił na łuku drogi panowanie na pojazdem, po czym auto wypadło z drogi i dachowało. Dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone pod nadzorem prokuratora śledztwo - informuje oficer prasowy KMP we Włocławku.

Tragiczny wypadek pod Włocławkiem. Apel policji

Policja apeluje o rozwagę na drodze i przypomina, że jesienią warunki drogowe są bardziej zmienne i niebezpieczne. Opady deszczu, śniegu, mgła, wcześnie zapadający zmrok znacznie ograniczają widoczność. Dodatkowo mokra i śliska nawierzchnia, czy też leżące na drodze liście powodują, że droga hamowania się wydłuża. - Jedźmy ostrożnie i dostosujmy prędkość do zmiennej aury - przekazują funkcjonariusze z Włocławka. Pod tekstem znajdziecie galerię z miejsca wypadku. Rodzinie i bliskim kierowcy składamy wyrazy współczucia.

........................................................................................................................

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].