Udana akcja

Kryminalni z Torunia dopadli go pod Łodzią. "Działał" również w Kielcach!

2023-01-23 14:46

Policjanci z Torunia pochwalili się udaną akcją pod Łodzią. Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali tam 47-latka, który regularnie włamywał się i kradł na terenie grodu Kopernika, ale to nie jedyny teren "działań". Jego łupem padła skoda zaparkowana na jednym z osiedli oraz dziesiątki narzędzi i elektronarzędzi. - Policyjne dochodzenie wykazało, że mężczyzna ma na koncie także podobne przestępstwa w Kielcach - wyjaśnia mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu.

W komunikacie p.o. oficera prasowego KMP w Toruniu czytamy, że w listopadzie 2022 roku roku policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zostali zawiadomieni o kradzieży skody superb, którą nieznany sprawcą odjechał z jednego z osiedlowych parkingów. Jeszcze w tym samym miesiącu i kolejnych funkcjonariusze zaczęli odnotowywać włamania do busów, często należących do firm remontowych. - Z aut nieznany sprawca kradł pozostawione w nich narzędzia i elektronarzędzia. W toku prowadzonych, czynności policjanci ustalili, że w ten proceder może być zamieszana ta sama osoba, która stoi za kradzieżą skody - informuje nas mł. asp. Dominika Bocian.

Akcja policjantów z Torunia pod Łodzią. Recydywista zatrzymany

Do sprawy włączyli się kryminalni z komendy miejskiej, którzy uzyskali informację, że mężczyzna wytypowany do tych przestępstw może przebywać na terenie województwa łódzkiego. W minioną środę (17.01.2023) pojechali więc w okolice Łodzi i na drodze dojazdowej do miasta zatrzymali podejrzewanego. Sprawcą okazał się 47-letni łodzianin. W jego samochodzie policjanci znaleźli liczne przedmioty pochodzące z kradzieży. 

- Zabezpieczone przez funkcjonariuszy podczas zatrzymania dowody dawały podstawę twierdzić, że mężczyzna prawdopodobnie wracał ze swojego kolejnego „skoku”, tym razem w Kielcach. Kontakt z tamtejszymi policjantami tylko potwierdził przypuszczenia toruńskich kryminalnych. Okazało się bowiem, że tego dnia otrzymali oni serię zgłoszeń o włamaniach właśnie do samochodów dostawczych - informuje mł. asp. Bocian.

Podejrzany usłyszał już zarzuty włamania i kradzieży do wspomnianej skody oraz 16 samochodów dostawczych, z czego 13 miało miejsce na terenie Torunia. - 19 stycznia sąd przychylił się do wniosku policji, a także prokuratury i zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Mężczyzna jest recydywistą, więc teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE