Udana akcja

Kryminalni z Torunia dopadli go pod Łodzią. "Działał" również w Kielcach!

2023-01-23 14:46

Policjanci z Torunia pochwalili się udaną akcją pod Łodzią. Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali tam 47-latka, który regularnie włamywał się i kradł na terenie grodu Kopernika, ale to nie jedyny teren "działań". Jego łupem padła skoda zaparkowana na jednym z osiedli oraz dziesiątki narzędzi i elektronarzędzi. - Policyjne dochodzenie wykazało, że mężczyzna ma na koncie także podobne przestępstwa w Kielcach - wyjaśnia mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu.

W komunikacie p.o. oficera prasowego KMP w Toruniu czytamy, że w listopadzie 2022 roku roku policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zostali zawiadomieni o kradzieży skody superb, którą nieznany sprawcą odjechał z jednego z osiedlowych parkingów. Jeszcze w tym samym miesiącu i kolejnych funkcjonariusze zaczęli odnotowywać włamania do busów, często należących do firm remontowych. - Z aut nieznany sprawca kradł pozostawione w nich narzędzia i elektronarzędzia. W toku prowadzonych, czynności policjanci ustalili, że w ten proceder może być zamieszana ta sama osoba, która stoi za kradzieżą skody - informuje nas mł. asp. Dominika Bocian.

Akcja policjantów z Torunia pod Łodzią. Recydywista zatrzymany

Do sprawy włączyli się kryminalni z komendy miejskiej, którzy uzyskali informację, że mężczyzna wytypowany do tych przestępstw może przebywać na terenie województwa łódzkiego. W minioną środę (17.01.2023) pojechali więc w okolice Łodzi i na drodze dojazdowej do miasta zatrzymali podejrzewanego. Sprawcą okazał się 47-letni łodzianin. W jego samochodzie policjanci znaleźli liczne przedmioty pochodzące z kradzieży. 

- Zabezpieczone przez funkcjonariuszy podczas zatrzymania dowody dawały podstawę twierdzić, że mężczyzna prawdopodobnie wracał ze swojego kolejnego „skoku”, tym razem w Kielcach. Kontakt z tamtejszymi policjantami tylko potwierdził przypuszczenia toruńskich kryminalnych. Okazało się bowiem, że tego dnia otrzymali oni serię zgłoszeń o włamaniach właśnie do samochodów dostawczych - informuje mł. asp. Bocian.

Podejrzany usłyszał już zarzuty włamania i kradzieży do wspomnianej skody oraz 16 samochodów dostawczych, z czego 13 miało miejsce na terenie Torunia. - 19 stycznia sąd przychylił się do wniosku policji, a także prokuratury i zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Mężczyzna jest recydywistą, więc teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki