Pijany ksiądz-terapeuta spowodował wypadek. Otrzymał... 1500 zł grzywny

i

Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/Super Express Pijany ksiądz-terapeuta spowodował wypadek. Otrzymał... 1500 zł grzywny

Księdzu celebrycie grozi więzienie. To co zrobił brutalnie OŚMIESZA jego nauki

2022-01-14 11:34

Ksiądz Paweł Ś., (50 l.) to prawdziwy celebryta. Internet pęka od jego zdjęć z artystami z najwyższej półki. Od 2010 roku, raz w miesiącu w Koninie odprawiał msze w intencji trzeźwości narodu i w rodzinie. Ksiądz Paweł do niedawna był Diecezjalnym Duszpasterzem Trzeźwości diecezji Włocławskiej. Wczoraj (czwartek, 13.01.2022) policja postawiła mu zarzut jazdy po pijaku. Duchowny przyznał się do winy. Grożą mu dwa lata więzienia.

- Mężczyźnie o którego pan pyta postawiliśmy zarzuty z artykułu 178 kodeksu karnego. Kodeks karny przewiduje za to do dwóch lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy - mówi nam sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski, rzecznik prasowy włocławskiej policji. - Wcześniej nie mógł zostać przesłuchany w charakterze podejrzanego bo przebywał w szpitalu - dodaje. Dziennikarz "Super Expressu" zapytał rzecznika o księdza Pawła Ś.. W Koninie duchowny jest bardziej znany niż Prymas Polski. W internecie jest pełno jego zdjęć z artystami - aktorami i muzykami. Ksiądz Paweł jest terapeutą uzależnień. Od 2010 roku raz w miesiącu w Koninie odprawiał msze w intencji trzeźwości narodu i w rodzinie. Po Eucharystii w kościele występowali następujący artyści: Stanisława Celińska, Zenon Laskowik, Jan Budziaszek, Anna Pietrzak, Lech Dyblik, Krzysztof Jaryczewski, Jarosław Wajk. Józef Skrzek, Grażyna Łobaszewska i Tomasz Szwed. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj więcej o sprawie księdza Pawła: Jechał kompletnie pijany, a wcześniej odprawiał msze w intencji trzeźwości narodu

Pijany ksiądz celebryta spowodował wypadek koło Włocławka! Szokujące zdarzenie

Ksiądz Paweł do niedawna był Diecezjalnym Duszpasterz Trzeźwości. Nie raz w swoich kazaniach mówił o mechanizmach i początkach źródłach uzależnień. - Problem leży w nieradzeniu sobie w sferze uczuć i emocji. Reszta to konsekwencje. Ktoś ostatnio powiedział, że diabeł jest okropny, wstrętny, cuchnący. Nie ma w nim żadnej estetyki, ale przebiera się w różne ubrania. Alkoholizm jest takim strojem. To jest demoniczne - mówił na jednym z kazań. - Dziś ludzie piją inaczej. Zmienił się też typ alkoholika. To są często ludzie sukcesu, dlatego mówimy, że to bardzo demokratyczna choroba, bo i księża, i aktorzy, i hutnik, górnik, a także prezydent mogą być alkoholikami - podkreślał duchowny.

Ksiądz Paweł na własnej skórze przekonał się jaką podstępna chorobą jest alkoholizm. 10 listopada 2021 roku upił się jak smok. W jego krwi buzowało ponad 2,5 promila. W takim stanie prowadził samochód. Koło Brześcia Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie) dachował. Po wypadku, ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala. Na szczęście nie doszło do paraliżu.

- Jestem alkoholikiem i terapeutą. Złamałem wszystkie zasady, by zachować trzeźwość. Chorowałem przez dwa tygodnie i na koniec zacząłem leczyć się alkoholem. Ksiądz i policjant to osoby zaufania publicznego - mówił po wypadku naszemu dziennikarzowi ksiądz Paweł. - Alkoholizm to straszna choroba. Śmiertelna - dodaje.

Po upublicznieniu sprawy księdza Pawła ci którzy poznali go osobiście podkreślali, że wielu osobom pomógł wyjść na prostą. Do sprawy będziemy jeszcze wracać w toruńskim oddziale "Super Expressu".

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h