Kto zbuduje przeprawę tymczasową w Toruniu? MZD przekazuje ważne informacje

2020-01-14 12:56 EITOR
Kto zbuduje przeprawę tymczasową w Toruniu? MZD przekazuje ważne informacje
Autor: mostyskladane.ker.pl / materiały prasowe MZD w Toruniu Konstrukcja mostu typu DMS-65

MZD w Toruniu ogłosił przetargi na przebudowę dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej. Otwarcie ofert 17 stycznia 2020 roku. - Most tymczasowy zostanie zamontowany na wysokości ul. Przybyszewskiego (na prawobrzeżu) i Zagrodowej (na lewobrzeżu) - przypomina Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Zbudowanie przeprawy tymczasowej ma rzecz jasna związek z planowanym remontem mostu im. Józefa Piłsudskiego. Prace mają się rozpocząć wiosną 2020 roku.

Most składany typu DMS-65 będzie dostępny dla aut do 3,5 tony oraz służb ratunkowych. Nie będą mogli korzystać z niego piesi. Na nieodpłatne użyczenie konstrukcji składanego mostu wraz z kompletem podpór i z elementami oraz sprzętem montażowym miasto pozyskało zgodę Ministra Energii.

- Do zadań firm, które zajmą się przebudową dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej będzie, w przypadku ulicy Zagrodowej, należała budowa chodnika wzdłuż całej ulicy oraz wykonanie nowej asfaltowej nawierzchni. Z kolei na ulicy Przybyszewskiego wykonawca zajmie się remontem istniejącego chodnika (od ul. Bydgoskiej do Schroniska dla Zwierząt). Na odcinku od schroniska do wjazdu na przeprawę tymczasową planuje się budowę nowego chodnika. Wykonawca będzie miał za zadanie uzupełnić oświetlenie, a istniejące zmodernizować - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej MZD w Toruniu.