Toruń. Trwają prace drogowe na al. św. Jana Pawła II. "Mżawka daje się we znaki" [ZDJĘCIA]

2020-01-14 11:24 KM

To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych Torunia, która wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców. Mimo deszczu na budowie na al. św. Jana Pawła II sporo się dzieje. Trwają roboty ziemne i rozpoczyna się wykonywanie koryta pod torowisko i jezdnię.

A co konkretnie dzieje się obecnie w rejonie al. św. Jana Pawła II? Na odcinku od ul. Mickiewicza do Chopina układane są instalacje teletechniczne i wodociąg oraz kanał deszczowy wraz z przykanalikami. Kanalizacja deszczowa powstaje także na ul. Chopina do mostu.

Z kolei na odcinku od ul. Kraszewskiego do Mickiewicza drogowcy układają rury osłonowe pod wodociąg w przejściach poprzecznych pod jezdnią i torowiskiem, usuwają kolizje energetyczne i rozpoczęli tzw. „korytowanie”, czyli kopanie koryta pod torowisko i jezdnie.

- Pogoda jest kiepska, bo taka ciągła mżawka jak dzisiaj daje się nam we znaki, ale przynajmniej nie ma mrozu i prace ziemne idą w miarę łatwo. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem - przekazuje kierownik budowy z firmy Balzola, Wojciech Kulpiński.

 

Więcej na temat całej inwestycji przeczytacie TUTAJ. Sam projekt wywoływał ogromne emocje, m.in. ze względu na utrudnienia drogowe. Szczególnie w pierwszych dniach w okolicach centrum kierowcy mierzyli się z prawdziwym armagedonem.