Kujawsko-pomorskie: Amunicja na terenie gospodarstwa rolnego. Interweniowali saperzy

2020-05-19 9:34 KM

Policja z województwa kujawsko-pomorskiego ostrzega - niewypały, które regularnie są odkrywane przy okazji różnych prac są bardzo niebezpieczne. Na szczęście w tym przypadku, mieszkaniec gminy Rojewo natychmiast powiadomił służby i tym samym nie naraził ani siebie, ani też sąsiadów.

- Nie dotykaj, nie zbieraj, nawet nie podnoś, by obejrzeć z bliska. Mówi się, że jeśli ty widzisz niewypał, on również widzi Ciebie i może ranić, a nawet zabić. Takie zasady trzeba mieć w głowie, jeśli natrafimy przypadkowo na niewybuchy - podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Funkcjonariuszka nawiązuje do sprawy z poniedziałku (18 maja). Na terenie wsi Liszkowice gmina Rojewo, w gospodarstwie rolnym, podczas kopania piasku, mężczyzna znalazł amunicję. Na szczęście, nie zwlekał, natychmiast skontaktował się z numerem alarmowym i powiadomił służby.

- Na miejsce pojechał patrol do działań minersko-pirotechnicznych inowrocławskiej policji. Teren znaleziska został zabezpieczony, a o wykopaliskach powiadomiono wojskowy patrol saperski. Dokładne sprawdzenie miejsca skutkowało wydobyciem 214 sztuk skorodowanej amunicji kaliber 7,92 mm. Wszystko wskazuje na to, że przetrwała ona w ziemi od czasów II Wojny Światowej - przekazuje policjantka z Inowrocławia.

Amunicję zabrał patrol saperski, który zneutralizował ją na poligonie. - Nietypowe znalezisko mogło zagrażać ludziom, dlatego postawa zgłaszającego była jak najbardziej prawidłowa - podsumowuje asp. szt. Drobniecka.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Super Raport 18 V (goście: Migalski, Skiba)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.