Koronawirus. Pacjent szpitala dziecięcego w Toruniu zakażony! Oddział odizolowany

2020-05-19 8:53 KM
Koronawirus w szpitalu dziecięcym w Toruniu. Oddział został odizolowany / Zdjęcie poglądowe
Autor: CC Pixabay.com Koronawirus w szpitalu dziecięcym w Toruniu. Oddział został odizolowany / Zdjęcie poglądowe

Złe wieści ze szpitala dziecięcego w Toruniu. Na oddziale laryngologii, u jednego z pacjentów wykryto koronawirusa. Oczywiście trzeba było reagować natychmiast. Oddział został od razu odizolowany. Dalsze kroki są uzależnione od wyników testów pozostałych pacjentów i personelu.

Koronawirus znów atakuje w szpitalu, znajdującym się na terenie Torunia. Tym razem problem wykryto u pacjenta, który został przetransportowany do szpitala dziecięcego z placówki na Bielanach. Medyków niepokoił jego stan, dlatego zdecydowano się na przeprowadzenie testu. Niestety - wynik był pozytywny. Pacjent został przetransportowany do Grudziądza, a od siedmiu pacjentów przebywających na oddziale laryngologicznym i czterech osób z personelu pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa.

- Pierwsze wyniki wyszły ujemne. Jeśli we wtorek (19 maja - dop. red.) wieczorem się potwierdzą, to od środy oddział zostanie znów włączony - podkreśla dr Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, cytowany przez portal Radia ESKA Toruń.

Miejmy nadzieję, że kolejne testy dadzą wyniki ujemne i szpital wróci do pracy na pełnych obrotach. Przypomnijmy - w Toruniu największe emocje wzbudzał oddział hematologii SSM, który musiał zostać swego czasu ewakuowany. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus Toruń - zmiany, zakażenia i bieżące informacje

Super Raport 18 V (goście: Migalski, Skiba)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.