Toruń. Będzie można zrobić TEST na koronawirusa! Ile to kosztuje?

2020-05-01 8:00 RS
Test na koronawirusa
Autor: AP Koronawirus w Europie!

W Centrum Targowym „PARK” przy ul. Szosa Bydgoska w Toruniu stanie mobilny punkt wykonujący testy na koronawirusa. Badanie będzie można wykonać po majówce. Ile taka przyjemność będzie kosztowała? Poniżej szczegóły.

Jak podaje serwis Oto Toruń badania na obecność koronawirusa  będą wykonywane przez prywatną firmę „VITALABO” od przyszłego poniedziałku (4 maja) w godz. 8:00-12:00. Mobilny punkt do pobierania wymazu będzie dostępny w Centrum Targowym „PARK” przy ul. Szosa Bydgoska. Jaki jest koszt wykonania takiego testu? To 580 złotych.

>>> Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Będą to badania przeprowadzane metodą RT-PCR, czyli mówiąc wprost - testy genetyczne. Te, które są wskazywane i zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przez wojewodę kujawsko-pomorskiego czy Światową Organizację Zdrowia – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Warto dodać, że miasto poprosiło toruńskich przedsiębiorców o zrzutkę na testy dla mieszkańców miasta. Dzięki temu na początku maja testy przejdą m.in. pracownicy medyczni, jako najbardziej narażeni na działalność koronawirusa. Na ten moment w woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono 544 zakażenia koronawirusem, zmarło 28 pacjentów.

Super Raport 30 IV (goście: Bortniczuk, Chmaj, Borowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.