Kujawsko-pomorskie: Przyszła zapytać o ubezpieczenie zdrowotne męża. Zapłaci sporą karę

2020-04-06 14:59 Redakcja
Kujawsko-pomorskie: Przyszła zapytać o ubezpieczenie zdrowotne męża. Zapłaci sporą karę
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Kujawsko-pomorskie: Przyszła zapytać o ubezpieczenie zdrowotne męża. Zapłaci sporą karę

Koronawirus w Polsce sprawił, że służby są bardzo wyczulone na nieprzestrzeganie kwarantanny. Nie inaczej jest w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie w ostatnich dniach miały miejsce naruszenia w tej kwestii. - Do rażącego naruszenia zasad kwarantanny doszło ostatnio w Kruszwicy - przekazuje nam sierż. szt. Michał Parzyszek z zespołu prasowego KPP w Inowrocławiu.

Koronawirus w Polsce - chorych przybywa z dnia na dzień, a tempo wielu przeraża. Nic więc dziwnego, że służby bardzo precyzyjnie pilnują przestrzegania zasad izolacji. Do rażącego naruszenia zasad kwarantanny doszło ostatnio w Kruszwicy. W piątkowy (3 kwietnia) poranek policjanci otrzymali informację z kruszwickiej przychodni lekarskiej, że kobieta objęta kwarantanną przyszła do placówki zapytać się o ubezpieczenie zdrowotne swojego męża. W pewnym momencie okazało się, że na 49-latkę nałożona jest kwarantanna. Pracownice poza zawiadomieniem Policji, zwróciły uwagę kobiecie, że natychmiast powinna wrócić do swojego mieszkania.

- Następnego dnia, kruszwiccy policjanci kontrolowali wywiązywanie się kobiety z realizacji obowiązku pozostawania w mieszkaniu. Poza 49-latką, kwarantanną objęci są także jej mąż, oraz ich córka. Funkcjonariusze w sobotę nie zastali nikogo w domu, a kiedy tego samego dnia w późniejszej porze ponownie sprawdzali ten adres, usłyszeli od rodziny, że cała trójka spała i nie słyszała dźwięków połączeń, dzwonka domofonu, ani pukania do drzwi. Na nic nie zdały się ich tłumaczenia i kruszwiccy mundurowi wystąpią do inowrocławskiego Sanepidu z wnioskiem o nałożenie kar - przekazuje nam sierż. szt. Michał Parzyszek z KPP w Inowrocławiu.

Koronawirus Kujawsko-Pomorskie. W tarapaty wpadł mieszkaniec Inowrocławia

Z takimi samymi konsekwencjami jak opisane wyżej, musi liczyć się również mieszkaniec Inowrocławia, który jednego dnia dwukrotnie złamał kwarantannę. W minioną niedzielę (5 kwietnia) rano policjanci ujawnili, że mężczyzna nie przestrzega kwarantanny. - W związku z tym jeszcze tego samego dnia popołudniu ponownie odwiedzili jego miejsce zamieszkania. Wtedy usłyszeli od jego siostry, że mężczyzny ponownie nie ma w domu - tłumaczy sierż. szt. Parzyszek.

Nasza redakcja po raz kolejny apeluje - przestrzegajmy obostrzeń. Tylko nasza mobilizacja i dostosowanie się do restrykcji może sprawić, że będziemy mieli większe szanse na szybkie pokonanie koronawirusa z Chin.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

KoronawirusRaport: Toruń 6.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.